Próbował ominąć zwierzę - uderzył w drzewo

Próbował ominąć zwierzę – uderzył w drzewo

Podzielcie się informacją

W czwartek po południu w miejscowości Polubicze Dworskie kierujący nissanem 28-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i do przydrożnego rowu. Po tym auto uderzyło w drzewo. Z relacji kierowcy wynikało, że próbował ominąć zwierzę, które nagle wybiegło na jezdnię. Apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność na drogach!

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 17.30 na drodze krajowej K-63 w miejscowości Polubicze Dworskie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Nissan, 28-letni mieszkaniec Siedlec zjechał na przeciwległy pas ruchu i do przydrożnego rowu uderzając w drzewo. Auto dachowało. Z relacji mężczyzny wynikało, że chciał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, które nagle wtargnęło na jezdnię.

Jak ustalili policjanci kierowca samochodu był trzeźwy. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy: dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Wisznice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.