Próba przemytu w pociągu

Próba przemytu w pociągu

Idźcie i siejcie ;)

Po raz kolejny udaremniona została próba przemytu w pociągu. Tym razem jednak zamiast w wagonach towar został ukryty na lokomotywie. W sumie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej z Terespola przejęli 170 kartonów papierosów o wartości rynkowej ok. 24 tys. zł. To druga w ostanich dniach nieudana próba przemytu w pociągu towarowym.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Kolejowego w Terespolu wraz z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili kolejny w ostatnich dniach przemyt nielegalnych papierosów.

Tym razem szczegółowej kontroli poddano lokomotywę pociągu towarowego relacji Brześć – Małaszewicze. Nielegalne wyroby ukryte były w szafkach w kabinie maszynisty, m.in. w specjalnie przerobionej szafce ukrytej za dodatkową ścianką oraz w szafkach konstrukcyjnych i szafce z urządzeniami.

Miejsce i sposób ukrycia papierosów wskazywały, że za przemytem może stać osoba z obsługi pociągu. I tak też w tym przypadku było. Do próby przemytu przyznał się maszynista pociągu – obywatel Polski. Przeciwko mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Do zdarzenia doszło 27 kwietnia 2020 r.

To druga w ostatnich dniach nieudana próba przemytu w pociągu towarowym. 28 kwietnia informowaliśmy o próbie przemytu w wagonach towarowych >>>”Towar” jedzie w pociągach<<<

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.