Pracownik firmy kurierskiej podmienił przesyłkę

Pracownik firmy kurierskiej podmienił przesyłkę

Idźcie i siejcie ;)

Bialscy policjanci ustalili sprawcę oszustwa internetowego. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 30-latek z powiatu żyrardowskiego. Mężczyzna podejrzany jest o zakup złotej monety na fikcyjne dane oraz zamianę zawartości przesyłki. Do właściciela powrócił bowiem bezwartościowy łańcuszek. Za popełniony czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego roku policjantów bialskiej komendy powiadomiono o oszustwie na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, iż za pośrednictwem portalu internetowego wystawił złotą monetą. Jej cenę oszacował na kwotę 5 tys. zł. Wartościowy przedmiot zakupiła osoba podająca się za mieszkańca Legionowa. Kupującemu szczególnie zależało na tym, by paczka przesłano konkretną firmą kurierską.
Właściciel wybrał tę firmę, jednak śledząc przesyłkę zauważył, że z nieznanych mu przyczyn zmieniony został zarówno termin jak też adres dostawy. Pokrzywdzony poprosił o zablokowanie przesyłki i jej zwrot do nadawcy. Jednak kiedy otrzymał paczkę z powrotem okazało się, że zamiast złotej monety znajduje się w niej bezwartościowy łańcuszek.
Wówczas postanowił o całym zdarzeniu powiadomić policję. Żmudna praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić personalia osoby podejrzewanej o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 30-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego, były już pracownik firmy kurierskiej.
Mężczyzna usłyszał  zarzut.  Podejrzany jest o zakup wartościowej monety na fikcyjne dane oraz zamianę zawartość przesyłki. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.