Zniszczył lakier w Audi
Kronika służb Międzyrzec Podlaski Piszczac Terespol Zalesie

Pracowity weekend bialskiej drogówki

Był to pracowity weekend bialskiej drogówki, policjanci zatrzymali na terenie powiatu bialskiego uprawnienia czterem kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. W trzech przypadkach były to miejsca wskazane jako punkty na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni obywatel Białorusi, który jechał swoim autem z prędkością 122 km/h. Również policjanci ryckiej drogówki podczas patrolu miejsca zaznaczonego jako „potwierdzone” na KMZB zatrzymali kierowcę samochodu marki Dacia, który przekroczył dozwoloną prędkość. W terenie zabudowanym, jechał z prędkością 103 km/h. A za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 41-letni mieszkaniec gm. Rossosz.

Oto rejestr zdarzeń bialskiej drogówki.

Wczoraj około godz. 9:50 na ul. Lubelskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli samochód osobowy marki Skoda, którego kierujący nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. Kobieta, która szła z dwójką dzieci musiała zatrzymać się, aby uniknąć potrącenia przez auto. Po tym auto skręciło w jedną z ulic, gdzie kierowca nie stosował się do obowiązujących znaków, jadąc pod prąd.

Policjanci natychmiast zawrócili za kierowcą skody. Kiedy auto zostało zatrzymane do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 41-letni mieszkaniec gm. Rossosz. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo w trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusze ustalili, że 41-latek posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miejscowości Wólka Dobryńska, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Miejsce to wskazane było w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Urządzenie pomiarowe pokazało, że kierujący audi, 39-letni obywatel Białorusi, jechał w obszarze zabudowanym  z prędkością 122 km/h, dozwoloną prędkość przekraczając o 72 km/h. Mężczyzna ukarany został wysokim mandatem karnym. Funkcjonariusze zatrzymali również  jego prawo jazdy.

Tego samego dnia około godz. 11:30 w miejscowości Żabce, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Toyota. 42-letni mieszkaniec Warszawy jechał z prędkością 121 km/h. Mężczyzna również ukarany został wysokim mandatem i punktami karnym, stracił również uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Kilka godzin później po godz. 17:00 w miejscowości Zalutyń, policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Terespolu, zatrzymali do kontroli samochód marki Audi A6. Do kontroli drogowej doszło w miejscu wyznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako miejsce w którym dochodzić może do przekraczania dozwolonej prędkości. 21-letni mieszkaniec gm. Piszczac,  przekroczył ją o 62 km/h. Nie posiadał dodatkowo prawa jazdy podczas kontroli. 21-latek ukarany został wysokim mandatem, stracił również uprawnienia do kierowania pojazdami.

W miniony piątek po godz. 17:30 na ul. Terespolskiej w miejscowości Piszczac, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymali do kontroli 35-letniego mieszkańca gm. Rokitno. Miejsce w którym doszło do kontroli, to także punkt zaznaczony na KMZB. Kierujący BMW 35-latek przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 54 km/ h. Policjanci zatrzymali 35-latkowi uprawnienia do kierowania, nie obyło się również bez mandatu i punktów karnych.

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze, przypominając, że  prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyna zdarzeń drogowych. Przypominają również, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu każdy obywatel ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Pozwala wskazać miejsca w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny. Pamiętajmy, że zgłoszenia tam umieszczane nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Brawura i nadmierna prędkość to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.