Pracowity poniedziałek bialskiej policji
Aktualności z powiatu Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Pracowity poniedziałek bialskiej policji

Pracowity poniedziałek bialskiej policji. Przebój “I Don’t Like Mondays” raczej nie jest hitem wśród bialskich policjantów, którzy zaczęli tydzień z przytupem.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej jednostki zatrzymali 28-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna chcąc uniknąć konsekwencji nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W czasie ucieczki popełnił szereg wykroczeń. W chwili zatrzymania był pijany. Urządzenie wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowymi przepisami odpowie za przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 15:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy, patrolując teren miasta zauważyli jak kierujący samochodem osobowym marki Audi mężczyzna popełnia wykroczenia w ruchu drogowym. Mężczyzna ominął samochody oczekujące na zmianę światła i jadąc „pod prąd” przejechał przez skrzyżowanie nie udzielając pierwszeństwa przejazdu innym autom. Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania „pirata drogowego”

Kierujący audi zignorował sygnały i polecenia policjantów do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę zwiększając prędkość. W czasie ucieczki mężczyzna popełniał kilkanaście wykroczeń w ruchu drogowym. Mundurowi zatrzymali uciekający samochód na ulicy Zamkowej. Wówczas okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 28-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W chwili zatrzymania był pijany. Urządzenie wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Podczas całego zdarzenia mężczyzna w swoim aucie przewoził pasażera.

Teraz za swe czyny 28-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z nowymi przepisami, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz popełnienie szeregu wykroczeń drogowych.

 

Odzież z podrobionymi znakami towarowymi nie trafi na rynek. Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego delegatura w Białej Podlaskiej zabezpieczyli odzież z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych marek. Jak ustalili funkcjonariusze 23-latek oferował ją do sprzedaży na portalach internetowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Również wczoraj policjanci bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego delegatura w Białej Podlaskiej weszli na teren posesji zamieszkałej przez 23-letniego mieszkańca gminy Wisznice. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna za pośrednictwem portali internetowych może wprowadzać do obrotu  podrobioną odzież  popularnych firm. Na miejscu  posiadane informacje potwierdziły się. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli „nielegalny towar”. Mężczyzna posiadał koszulki, dresy oraz obuwie z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zgodnie z Ustawą – prawo własności przemysłowej przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Pracowity poniedziałek bialskiej policji Pracowity poniedziałek bialskiej policji

 

A to nie koniec wiadomości z bialskiej komendy.

Niemal 2 tysiące paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, nie trafi na rynek. „Nielegalny towar” zabezpieczony został podczas kolejnych wspólnych działań bialskich policjantów oraz funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Placówki Straży Granicznej. Papierosy znajdowały się w samochodzie oraz mieszkaniu wynajmowanym przez 21-latka. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wyniosło ponad 33 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, delegatura w Białej Podlaskiej oraz funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej zabezpieczyli niemal 2 tysiące paczek papierosów  różnych marek bez znaków skarbowych akcyzy. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że 21-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska przewozić może ”nielegalny towar”.

Na ulicy Budowlanej w Białej Podlaskiej auto, którym podróżował mężczyzna zatrzymane zostało do kontroli. W bagażniku samochodu,  jak też mieszkaniu wynajmowanym przez 21-latka funkcjonariusze ujawnili papierosy, które zostały zabezpieczone. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Grozi mu kara grzywny i przepadek zabezpieczonego mienia.

Pracowity poniedziałek bialskiej policji Pracowity poniedziałek bialskiej policji

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.