Policyjna kronika zdarzeń 17.05.2018
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Pożyczkowa synowa

Bialscy policjanci zatrzymali 22-latkę, która przez Internet wyłudziła dwie pożyczki i próbowała wyłudzić kolejną. Na trop oszustki wpadli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. W miejscu jej zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli dokumentację kredytową i zapiski świadczące o tym, że kobieta najprawdopodobniej próbowała wyłudzić większą ilość pożyczek w różnych instytucjach finansowych. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pracowali od pewnego czasu nad sprawą wyłudzeń pożyczek w instytucjach finansowych za pośrednictwem internetu. Mundurowi ustalili, że 22-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej w ciągu ostatnich kilku miesięcy wyłudziła w ten sposób ponad 10.000 tysięcy złotych.
W jednym przypadku  posłużyła się m. in. danymi osobowymi swojej teściowej. Po otrzymaniu pieniędzy kobieta nie podjęła jednak spłaty pożyczek. Kryminalni ustalili także, że 22-latka próbowała wyłudzić kolejną pożyczkę, w tym przypadku na kwotę 5.000 złotych, podając się tym razem za swojego szwagra.

Wczoraj oszustka został zatrzymana. W trakcie przeszukania przeprowadzonego w jej miejscu zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli dokumentację kredytową i zapiski świadczące o tym, że 22-latka najprawdopodobniej próbowała wyłudzić większą ilość pożyczek w różnych instytucjach finansowych. Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. Dzisiaj usłyszy zarzuty oszustwa,
za popełnienie którego grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Biała Podlaska

tytuł pochodzi od redakcji

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.