Pozostawił skuter z kluczykami na parkingu

Pozostawił skuter z kluczykami na parkingu

Podzielcie się informacją

Przed sądem rodzinnym odpowie 16-letni mieszkaniec gminy Wisznice. Młodzieniec podejrzewany jest o kradzież skutera zaparkowanego pod jednym ze sklepów na terenie Wisznic. W chwili zatrzymania przez mundurowych nastolatek był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy.

Do zdarzenia doszło przed weekendem na terenie Wisznic. Dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży skutera zaparkowanego pod jednym ze sklepów. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że pozostawił jednoślad razem z kluczykami na parkingu. Kiedy powrócił na miejsce skutera, już nie było. Mężczyzna wycenił jego wartość na kwotę 4 tysięcy złotych. Początkowo myślał, że ktoś zrobił mu żart przestawiając go, jednak kiedy zorientował się, że doszło do kradzieży sprawę zgłosił na Policję. Kiedy czekał na przyjazd mundurowych widział jak jego skuterem podróżuje młody chłopak. Nastolatek jechał całą szerokością jezdni. Chłopak został ujęty przez świadka, a skuter powrócił do właściciela jednak już w stanie uszkodzonym. Nastolatek zbiegł z miejsca zdarzenia jeszcze przed przyjazdem mundurowych.

Jego próby uniknięcia odpowiedzialności na niewiele się zdały. Policjanci wisznickiego komisariatu szybko ustalili miejsce, gdzie przebywa. Potwierdzili, też jego tożsamość. Okazało się, że jest to 16-letni mieszkaniec gminy Wisznice. W chwili zatrzymania chłopak był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Wykonane zostało badanie retrospektywne, które pozwoli ustalić ile alkoholu miał w organizmie w trakcie zdarzenia. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. O dalszym losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Wisznice
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Wisznice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.