Pożar w Polatyczach

Pożar w Polatyczach

Podzielcie się informacją

W dniu 28.11. br. w godzinach porannych, w miejscowości Polatycze gm. Terespol, doszło do pożaru budynku gospodarczego, murowanego, krytym częściowo blachą i eternitem.

W budynku mieszkalnym, oddalonym ok 8 m od pożaru (nie objęty pożarem), funkcjonariusze  służby celno-skarbowej, którzy zauważyli i zgłosili pożar, znaleźli na podłodze nieprzytomnego mężczyznę – właściciela zabudowań.  Jeden z funkcjonariuszy rozpoczął udzielanie mu KPP (kwalifikowana pierwsza pomoc).

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kontynuacji udzielania KPP mężczyźnie do czasu przybycia ZRM.  Jednocześnie  podano dwa prądy wody w natarciu na palący się obiekt. Rota w sprzęcie OUO przeszukała budynek pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych. Na miejsce zadysponowano ZRM. Po lokalizacji pożaru dokonano rozbiórki pokrycia dachowego co ułatwiło dotarcie do zarzewi ognia oraz oddymienie i przewietrzenie budynku. Po dogaszeniu i przewietrzeniu obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym – nie stwierdzono zagrożenia.

Lekarz ZRM stwierdził zgon mężczyzny. Poszkodowany nie miał śladów obrażeń pożarowych.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było składowanie popiołu w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Miejsce zdarzenia przekazano pisemnie Policji.  W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Małaszewicze, Zastęp OSP Terespol oraz Policja, ZRM, Służba Celno-Skarbowa.

Materiały nadesłane na naszą platformę kontaktową:

 

Zdjęcia PSP Biała Podlaska:

 

 

Źródło: KMPSP Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.