Pożar w budynku mieszkalnym w Rogoźnicy – Kolonia

Pożar w budynku mieszkalnym w Rogoźnicy – Kolonia

Idźcie i siejcie ;)

W dniu 22 kwietnia 2021 r. strażacy z JRG Międzyrzec Podlaski oraz z OSP Rogoźnica i Śródmieście gasili pożar w budynku mieszkalnym w gospodarstwie rolnym w Rogoźnicy – Kolonia.

Dowódca akcji po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdził, że pali się kuchenka gazowa usytuowana na drewnianej podłodze. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej, syn właściciela podjął próbę gaszenia piekarnika przy użyciu wody. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszeniu kuchenki jednym prądem wody w natarciu. Następnie usunięto kuchenkę poza budynek. W późniejszym etapie działań okazało się, że spod podłogi wydobywa się dym. Przystąpiono do rozbiórki części podłogi i dogaszeniu zarzewia ognia. Pozostałości z rozbiórki usunięto poza budynek i ponownie przelano wodą. Budynek przewietrzono, a następnie sprawdzono detektorem wielogazowym pod kątem obecności tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia.
Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność komina, w wyniku której zapaliła się kuchenka, a następnie podłoga w pomieszczaniu kuchennym. W piwnicy domu znajdował się piec c.o., który był podłączony do nieszczelnego komina, co spowodowało pożar.
Synowi właściciela przekazano zalecenia odnośnie naprawy nieszczelności przewodu kominowego.
W akcji uczestniczyło 17 strażaków.

Źródło: KMPSP Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Tuczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.