Poza deskami w naczepie ukryto również papierosy

Poza deskami w naczepie ukryto również papierosy

Idźcie i siejcie ;)

Przemyt 24 tys. paczek papierosów udaremnili w Koroszczynie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Papierosy ukryte były w ciężarówce wjeżdżającej z Białorusi do Polski. W tym roku na przejściach granicznych w woj. lubelskim funkcjonariusze KAS zatrzymali już blisko 1,5 mln paczek papierosów.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Koroszczynie kontrolowali samochód ciężarowy przewożący z Białorusi do Polski deski. Po przeskanowaniu pojazdu na urządzeniu RTG okazało się, że poza deskami w naczepie ukryto również kartonowe pudła wypełnione papierosami.

Funkcjonariusze KAS zatrzymali w sumie 24 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich szacunkowa wartość rynkowa to ponad 330 tys. złotych.

Gdyby zatrzymane na granicy wyroby trafiły do nielegalnej sprzedaży w Polsce straty budżetu państwa w związku z niezapłaconymi podatkami wyniosłyby ćwierć miliona złotych.

W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające.

W ostatnich miesiącach, po zamknięciu przejść granicznych dla ruchu osobowego,  obserwujemy nasilenie prób przemytów na przejściach towarowych, w tym z wykorzystaniem ciężarówek.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.