Powstaje Klub Seniora w Piszczacu

Powstaje Klub Seniora w Piszczacu

Idźcie i siejcie ;)

W Piszczacu swoje funkcjonowanie rozpoczyna Klub Seniora. Działanie jest realizowane przez gminę Piszczac w ramach  projektu “ŻYCIE PASJĄ JEST – utworzenie Klubu Seniora w Gminie Piszczac” W całym projekcie udział weźmie pięćdziesięciu mieszkańców gminy Piszczac zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym
w wieku 50+ w tym osoby niepełnosprawne.

Przedsięwzięcie realizowane będzie przez ponad dwa lata. Siedziba Klubu Seniora zostanie ulokowana w budynku przy ul. Spółdzielczej 9. Jest to nieużytkowany budynek starej kotłowni. Jednak do czasu przeprowadzenia niezbędnych prac modernizacyjnych budynku Klubu Seniora realizacja zajęć odbywać się będzie w salach Gminnego Centrum Kultur i Sportu w Piszczacu. W ramach zadania przewidziane jest przeprowadzenie niezbędnych prac adaptacyjnych oraz zakup wyposażenia w celu zagwarantowania zaplecza do realizacji usług społecznych świadczonych dla społeczności  lokalnej miejscu siedziby. Zakupiony będzie sprzęt i wyposażenie dla potrzeb Klubu Seniora.

W trakcie realizacji projektu osoby doświadczone wiekiem będą uczestniczyć m.in.
w zajęciach informatycznych, tanecznych, scenicznych fotograficznych, ruchowych czy kulinarnych. Odbędą spotkania z podróżnikami, artystami, czy kulturalne wieczory. Podczas warsztatów prozdrowotnych możne będzie skorzystać z dietetyka, kardiologa, fizjoterapeuty
a w strefie relaksu masażysta z mobilnym sprzętem. Ponadto do dyspozycji będą radca prawny i psycholog. Prowadzone zajęcia będą miały także indywidualny charakter świadczonych usług.

Uważam, że ciekawym elementem wydaje się zaplanowany dział tzw. „Obywatele Świata”. Będą to wyjazdy jedno i kilkudniowe, których celem jest “oderwanie” uczestników od życia codziennego. Zaproponowane zostanie kino, basen czy teatr.  Beneficjenci w czasie realizacji projektu ponadto zwiedzą m.in. Kazimierz Dolny, Nałęczów, Kraków, Warszawę, Zakopane czy Trójmiasto.

Członkowie do Klubu Seniora przyjmowani będą bez skierowań, na zasadzie dobrowolnego i wewnętrznie umotywowanego zgłoszenia.

Mimo, że grupa jest rekrutowana to do projektu można jeszcze dołączać. Więcej informacji udziela kierownik Klubu Seniora Łukasz Węda pod numerem telefonu 501 266 672 lub email klubseniorawpiszczacu@gmail.com

Pierwsze spotkanie robocze Klubu Seniora w Piszczacu odbędzie się 18 sierpnia 2020 roku o godzinie 17:00 w siedzibie przy ulicy Spółdzielczej 9. Na spotkaniu ustalone zostaną zasady funkcjonowania Klubu Seniora oraz harmonogram na najbliższe miesiące. Zapraszamy serdecznie.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Piszczac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.