Potrącenie na pasach na Janowskiej

Potrącenie na pasach na Janowskiej

Podzielcie się informacją

W czwartek (13.01) wieczorem na ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej kierujący daewoo 69-latek nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez oznakowane przejście pieszemu. W wyniku zdarzenia 35-latek z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierujący autem był trzeźwy. Ustalamy okoliczności tego wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło przed godziną 19.00  na ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący daewoo 69-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 35-letniego mieszkańca miasta. W wyniku wypadku pieszy doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Z relacji 69-latka wynikało, że skupił uwagę na pieszej znajdującej się po jego lewej stronie. Nie zauważył natomiast mężczyzny również znajdującego się na przejściu.

W chwili zdarzenia uczestnicy byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Wyjaśniamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Niestety jest to kolejne zdarzenie z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Musimy pamiętać, że każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.