Posłuchajcie opowieści o św. Mikołaju który mieszka w naszym kraju

Posłuchajcie opowieści o św. Mikołaju, który mieszka w naszym kraju …

Podzielcie się informacją

Posłuchajcie opowieści o św. Mikołaju, który mieszka w naszym kraju …

We wsi Koszoły w gminie Łomazy  niedaleko od Białej Podlaskiej  znajduje się pełen czaru dom  przygotowany  z myślą o najmłodszych dzieciach. Właśnie to miejsce przed rokiem  wybrał sobie św. Mikołaj jako przystanek w swej corocznej grudniowej gwiezdnej podróży do domów rodzinnych dzieci na całym świecie.

Święty Mikołaj z dawien dawna rozbudza wyobraźnię dzieci na całym świecie. Piszą do niego listy, starają się być grzeczne, by zasłużyć na prezenty i wierzą, że spełnia marzenia. Dzieci nic nie ucieszy bardziej niż spotkanie go osobiście  i to  w jego prawdziwym domu.

Prezenty w tajemniczy sposób trafiają pod poduszki dzieci nocą, w dzień  św. Mikołaj ma czas na spotkania z dziećmi  osobiście. Tak też będzie i w tym roku.

Zapraszamy do wsi Koszoły  na spotkanie ze św. Mikołajem

4 i 6 grudnia  w godzinach  od 14 do 17.

Czekamy na Was  przy kominku z malinową herbatką i słodkimi korzennymi piernikami.

Podobnie jak w roku ubiegłym wdzięczni będziemy za dary w postaci  zimowej karmy dla ptaków.

 

Do zobaczenia

6 grudnia, w dniu wspomnienia Świętego Mikołaja, obchodzimy tzw. Mikołajki. Zwyczaj wręczania dzieciom w tym dniu prezentów powstał w średniowieczu. Początkowo polegał na udzielaniu stypendiów oraz zapomóg przez szkoły, które miały za patrona świętego Mikołaja.

 Święty Mikołaj żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji (tereny dzisiejszej Turcji). Podbił serca wiernych gorliwością pasterską i troską o ich potrzeby materialne. Zmarł w połowie IV wieku.

Święty Mikołaj rozdawał swoje serce i szerzył dobro wśród ludzi jako biskup, pasterz, ale zwłaszcza jako człowiek. Stąd Jan Paweł II określił go patronem „daru człowieka dla człowieka”

Posłuchajcie opowieści o św. Mikołaju który mieszka w naszym kraju

Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Łomazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.