Posiadał zezwolenie ale niewypełnione

Posiadał zezwolenie ale niewypełnione

Podzielcie się informacją

Kierowca białoruskiej ciężarówki przewożącej do Rosji mrożone warzywa, którego zatrzymano przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, wprawdzie posiadał zezwolenie jednorazowe, ale niewypełnione.

W środę rano (30 marca br.) na drodze krajowej nr 2 w m. Woroniec, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw pojazdów należący do białoruskiej firmy transportowej. Ciężarówką przewożono 24 tony mrożonych warzyw z Polski do Rosji. Co prawda kierowca okazał do kontroli zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy przez Polskę, jednak nie wypełnione. Kierowca nie wpisał masy przewożonego ładunku.

Inspektorzy skierowali ciężarówkę na wyznaczony parking strzeżony. Aby przewóz mógł być kontynuowany przewoźnik musi teraz wpłacić 12 tys. zł tytułem kaucji na poczet kary pieniężnej. Musi okazać także nowe, prawidłowo wypełnione zezwolenia. Naruszenia związane z uprawnieniami do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego są pod szczególnym nadzorem służb kontrolnych wszystkich krajów, gdyż liczba tych zezwoleń jest reglamentowana, a pokusa, by wykorzystać taki dokument ponownie jest bardzo silna.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.