Pościg w Dubowie

Pościg w Dubowie

Idźcie i siejcie ;)

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w niedzielne popołudnie,a mianowicie pościg. W Dubowie, 19-latek z gminy Biała Podlaska, próbował uniknąć kontroli drogowej. Powodem jego zachowania był fakt, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Po pościgu został zatrzymany, teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 26.04 około godz. 13:00 w miejscowości Dubów. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wisznicach zauważyli kierującego osobowym VW-em, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Mężczyzna zasygnalizował zamiar skrętu w prawo oraz rozpoczął ten manewr, jednak na widok radiowozu nagle skręcił w lewo.

Policjanci natychmiast ruszyli za kierowcą. Ten nie reagował na sygnały świetlne i  dźwiękowe, kontynuując jazdę. W miejscowości Wola Dubowska policjanci zablokowali VW uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Za kierownicą pojazdu siedział 19-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Nastolatek przyznał, że powodem jego zachowania był fakt, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdem. Razem z nim pojazdem podróżował 18-letni znajomy.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

Pościg w Dubowie

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.