Porysowali i zasmrodzili samochody

Porysowali i zasmrodzili samochody

Idźcie i siejcie ;)

Za uszkodzenie mienia odpowiedzą trzej mieszkańcy powiatu w wieku 35-37 lat. Mężczyźni podejrzewani są o uszkodzenie dwóch aut oraz parkingu podziemnego. Sprawcy zarysowali samochody, a do ich wnętrza zaaplikowali substancję o silnie drażniącym zapachu. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę niemal 9 tys. zł. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci bialskiej komendy powiadomieni zostali o uszkodzeniu dwóch pojazdów na szkodę mieszkańców miasta. Nieznani sprawcy zarysowali karoserię Audi oraz Mitsubishi. Dodatkowo do środka pojazdów zaaplikowali substancję chemiczną o silnym drażniącym zapachu. W wyniku tego zdarzenia wnętrze aut wymagało specjalistycznego czyszczenia.

Z uwagi na fakt, że jeden z pojazdów zaparkowany był w parkingu podziemnym uszkodzeniu uległo też pomieszczenie parkingu. W związku z utrwaleniem w jego wnętrzu silnego drażniącego zapachu ono również wymagało zastosowania specjalistycznych środków chemicznych.

Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę niemal 9 tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Policjanci ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o udział w zdarzeniu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 35-37 lat oraz ich 35-letni znajomy, mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 6 tys. zł.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<.

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.