Pomylili ciężarówki - zamiast do Francji dotarli do Polski

Pomylili ciężarówki – zamiast do Francji dotarli do Polski

Idźcie i siejcie ;)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 4 nielegalnych migrantów ukrywających się w transporcie artykułów chemicznych z Serbii. Zatrzymani to obywatele Afganistanu.

17 sierpnia br., dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu otrzymał zgłoszenie dotyczące parkingu w miejscowości Horbów – Kolonia w pow. bialskim. Jeden z kierowców podejrzewał, iż w naczepie jego zestawu ciężarowego mogą przebywać nielegalni migranci.Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu. Okazało się, iż w naczepie ciężarówki ukryło się czterech nastolatków. Podróżowali oni bez dokumentów z Serbii tzw. szlakiem bałkańskim. W trakcie czynności prowadzonych przez Straż Graniczną ustalono, iż cudzoziemcy, którzy nielegalnie dostali się do naszego kraju to obywatele Afganistanu.  Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, nastolatkowie zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych SG. Migranci podczas rozmowy z funkcjonariuszami Straży Granicznej byli zaskoczeni faktem, iż dotarli do Polski. Okazało się, że będąc jeszcze w Serbii, ukryli się oni w niewłaściwej ciężarówce bowiem celem ich nielegalnej wyprawy miała być Francja.W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Funkcjonariusze Straży Granicznej badają okoliczności tej nielegalnej migracji. Zgodnie z decyzją sądu, cudzoziemcy przebywają obecnie pod opieką rodziny zastępczej oraz pogotowia opiekuńczego.
Pomylili ciężarówki - zamiast do Francji dotarli do Polski
Czterech nielegalnych migrantów ukrytych w naczepie tira.

Straż Graniczna

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Zalesie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.