Policyjna kronika zdarzeń 17.05.2018
Aktualności z powiatu Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Świąteczna policyjna kronika zdarzeń 28.03.-02.04.2018

Świąteczna policyjna kronika zdarzeń 28.03.-02.04.2018.

26 marca 2018 r., TERESPOL
Nieznani sprawcy włamali się do samochodu osobowego marki Volkswagen Passat. Z bagażnika pojazdu zabrali młotowiertarkę marki Makita, wkrętarkę marki Milwaukee oraz skrzynki narzędziowej z wiertłami, kluczami, metrówkami, poziomnicą, miernikiem prądu. Pokrzywdzony z Terespola oszacował poniesione straty na kwotę 4.300 złotych.

01 grudnia 2017 r., BIAŁA PODLASKA, ul. ŁOMASKA
W środę policjanci z Białej Podlaskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu na podstawie materiałów własnych ustalili, że 47-latek z Białej Podlaskiej w grudniu ubiegłego roku ukradł szlifierkę taśmową marki Makita o wartości 1.349 złotych, na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Policjanci odzyskali skradzione urządzenie. 47-latek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem.

05 marca 2018 r., DROBLIN
W środę janowski komisariat został powiadomiony, że nieznana osoba  z samochodu osobowego marki VW Polo ukradła akumulator i telefon komórkowy marki Samsung Galaxy J3. Pokrzywdzony z miejscowości Stara Kornica oszacował poniesione straty na kwotę 800 złotych.

16 marca 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
W środę bialska komenda przyjęła zawiadomienie o przywłaszczeniu telefonu komórkowego. Nieustalony do chwili obecnej sprawca przywłaszczył zgubiony przez mieszkańca Białej Podlaskiej telefon komórkowy marki Samsung Galaxy J5 o wartości 1.000 złotych.

27 marca 2018 r., MIĘDZYRZEC PODLASKI, ul. LUBELSKA
Funkcjonariusze międzyrzeckiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi 57-latka z gminy Międzyrzec Podlaski, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez radzyński sąd.

29 marca 2018 r., JANÓW PODLASKI
Nieznany sprawca wyważył okno na parterze budynku mieszkalnego i dostał się do jego wnętrza. Ukradł z niego cztery szable, pięć bagnetów, buławę z metalu, atrapę pistoletu skałkowego, dwa scyzoryki oraz kilka przedwojennych przedmiotów. Pokrzywdzony z Białej Podlaskiej oszacował poniesione straty na kwotę 5.000 złotych.

28 marca 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO
Nieznany sprawca zarysował ostrym narzędziem powłokę lakierniczą zaparkowanego na jezdni samochodu osobowego maki Volvo XC90 powodując straty w  wysokości 800 złotych, na szkodę 43-latka z Białej Podlaskiej.

29 marca 2018 r., ZAŚCIANKI
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 42-latka z Białej Podlaskiej, który samochodem maki Mercedes przewoził 4.050 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 30 litrów spirytusu. Uszczuplenie w podatku akcyzowym    na szkodę Skarbu Państwa wyniosło ponad 95.000 złotych. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem.

29 marca 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. KRÓLOWEJ JADWIGI
Nieznany sprawca ukradł portfel z pieniędzmi w kwocie 1.640 złotych, kartą bankomatową i dokumentami, na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej.

26 stycznia 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
W piątek bialska komenda przyjęła zawiadomienie o oszustwie internetowym. Mieszkaniec Białej Podlaskiej na stronie sklepu internetowego kupił odtwarzacz CD marki MITCHELL&JOHNSON, za który zapłacił 1.799 złotych. Pomimo to do chwili obecnej nie otrzymał zakupionego urządzenia.

13 marca 2018 r., CICIBÓR DUŻY
W piątek bialska komenda przyjęła kolejne zawiadomienie o oszustwie internetowym. Nieznana osoba wystawiła na sprzedaż na portalu akcyjnym Allegro.pl wtryskiwacz do silnika samochodowego, za który zgłaszający z Białej Podlaskiej zapłacił 273 złote. Pokrzywdzony otrzymał część samochodową, jednak okazał się ona być uszkodzona.  Po jej odesłaniu do sprzedającego, pokrzywdzony nie otrzymał zwrotu pieniędzy.

30 marca 2018 r., OSSÓWKA
Policjanci janowskiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW Passat, którym kierował 33-latek z gminy Janów Podlaski. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że ma on prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

30 marca 2018 r., HORBÓW
37-latek z miejscowości Chechły Iłowe kierując samochodem osobowym marki Audi A6, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo motorowerem marki Longjia 66-latkowi z gminy Zalesie, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia motorowerzysta doznał złamania ręki.

30 marca 2018 r., NOWY PAWŁÓW
Nieznany sprawca podważył drewniane okno i włamał się  do niezamieszkanego budynku. Ukradł z niego czajnik elektryczny i noże kuchenne o łącznej wartości 150 złotych, na szkodę mieszkańca Janowa Podlaskiego.

27 marca 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. ALEJA TYSIĄCLECIA
Nieznany sprawca włamał się do pięciu altan ogrodowych na terenie ogródków działkowych. Niczego z nich nie ukradł z uwagi na brak przedmiotów będących w jego zainteresowaniu.

02 kwietnia 2018 r., TERESPOL, ul. 3 MAJA
Policjanci terespolskiej patrolówki w bezpośrednim pościgu zatrzymali 23-latka z Terespola, który wybił boczną i tylną szybę, a także uszkodził karoserię w samochodzie osobowym marki Audi A8, powodując straty w wysokości 2.500 złotych, na szkodę mieszkańca Terespola.

02 kwietnia 2018 r., GRABANÓW
Na łuku drogi, podczas opadów śniegu, na oblodzonej jezdni, kierujący samochodem osobowym marki VW Touran 18-latek z gminy Tuczna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał jeden z pasażerów pojazdu – 22-latek z Białej Podlaskiej, który doznał wybicia trzech zębów. Kierowcy i pozostałym pasażerom nic się nie stało. 18-latek był trzeźwy.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.