Policyjna kronika zdarzeń

Policyjna kronika zdarzeń 21-23.02.2020

Idźcie i siejcie ;)

Policyjna kronika zdarzeń 21-23.02.2020

22/23.02.2020 r. BIAŁA PODLASKA, ul. DOKUDOWSKA,
Wczoraj przed godz. 8.00 dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży z włamaniem do cerkwi prawosławnej na terenie Białej Podlaskiej. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieznani sprawcy wybijając okno budynku dostali się do jego wnętrza. Tam z pomieszczenia ołtarzowego świątyni skradli m.in. kielich mszalny, ewangelię, księgę liturgiczną oraz inne znajdujące się tam przedmioty sakralne. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 2,5 tys. złotych. Dodatkowo sprawcy dokonali uszkodzenia zamknięcia skrzynki energetycznej bezpieczników umieszczonej na zewnątrz budynku. Na miejscu funkcjonariusze wykonali szereg czynności zabezpieczyli też ślady. Do działań użyty został również pies tropiący. Obecnie ustalamy okoliczności jak też sprawców tego czynu.

22.02.2020 r. BIAŁA PODLASKA,  ul. ALEJA JANA PAWŁA II,
W ubiegłą sobotę przed godz. 8:00 mieszkanka Białej Podlaskiej zgłosiła zaginięcie syna 48-letniego mieszkańca miasta. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu w dniu 20.02.2020 roku. Do chwili zgłoszenia nie powrócił do miejsca zamieszkania jak też nie nawiązał kontaktu z rodziną. W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KMP Biała Podlaska w rzece Krzna w rejonie Al. Jana Pawła II ujawnili ciało. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze jest to zaginiony 48-latek. Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Ciało zostało zabezpieczone w Prosektorium WSzS w Białej Podlaskiej. Wstępnie Wykluczono działanie osób trzecich. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.22.02.2020 r. BUBEL GRANNA,

Nieznany sprawca, wykorzystując nieobecność domowników włamał się do wnętrza domu skąd skradł mienie oraz pieniądze na szkodę mieszkańca gm. Janów Podlaski. Postępowanie prowadzi KP Janów Podlaski.

23.02.2020 r. MAŁASZEWICZE MAŁE ul. WARSZAWSKA,
Funkcjonariusze ZPI KP Terespol zatrzymali 57-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami, kierował samochodem osobowym marki Audi. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

23.02.2020r. MAZANÓWKA, 

F-sze ZPI KP Wisznice zatrzymali do kontroli drogowej  25-letniego mieszkańca gm. Łomazy, który  kierował samochodem osobowym m-ki Fiat będąc w stanie nietrzeźwości: 2,88 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w/w posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

11.11.2014 r. MIĘDZYRZEC PODLASKI, 

F-sze Wydziału Kryminalnego KP Międzyrzec Podlaski realizując materiały własne ustalił, że 41-latek zam. Międzyrzec Podlaski  nienależnie pobierał zasiłek opiekuńczy na szkodę MOPS w Międzyrzecu Podlaskim.

15.02.2020 r. BIAŁA PODLASKA, 

Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca za pośrednictwem portalu internetowego doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzania mieniem przy zakupie butów sportowych w ten sposób, że po przesłaniu pieniędzy na wskazane konto bankowe nie przesłał kupującemu zakupionego towaru  jak też nie zwrócił pieniędzy.

20.02.2020 r. JANÓW PODLASKI,  ul. SIEDLECKA 

F-sze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KP w Janowie Podlaskim, w wyniku kontroli drogowej samochodu osobowego Renault, którym kierował 31-letni mieszkaniec gm. Janów Podlaski, ujawnili niezgodność aktualnego wskazania drogomierza pojazdu z danymi całkowitej ilości przejechanych kilometrów, odnotowanymi w bazie. Postępowanie prowadzi KP Janów Podlaski.

21.02.2020 r. gm. Drelów,

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP Międzyrzec Podlaski realizując materiały własne ustalił, że 80-letnia mieszkanka gm. Drelów rozlewała alkohol niewiadomego pochodzenia. W toku przeszukania ujawniono butelki puste i z zawartością cieczy o zapachu alkoholu. Zabezpieczono też substancję o zapachu alkoholu. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

21.02.2020 HALASY,

Funkcjonariusze ZPI KP Międzyrzec Podlaski, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki ROMET, 29-letniego mieszkańca gm. Międzyrzec Podlaski, będącego w stanie nietrzeźwości:0,7 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

21.02.2020 r. MAŁASZEWICZE MAŁE,  ul. WARSZAWSKA 
W trakcie jazdy zestawu ciężarowego: ciągnik siodłowy m-ki Renault wraz z cysterną, kierowanego przez 38-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, trzeźwy przewożącego ON trasą DK-2, na łuku drogi, z nieznanych przyczyn doszło do wypięcia się naczepy z zaczepu ciągnika siodłowego. Naczepa po przejechaniu 40 metrów zatrzymała się, nie przewracając się. Nie doszło do rozszczelnienia naczepy, jak również do kolizji z innymi uczestnikami ruchu. Zawartość naczepy przepompowano do drugiej podstawionej, w obecności Straży Pożarnej zabezpieczającej miejsce zdarzenia. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

02.11.2019 r. BIAŁA PODLASKA, 

N/n sprawca, dokonał kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku mieszkalnego, skąd skradł dwie butle gazowe o masie 11 kg każda, na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.