kronika kryminalna biała podlaska

Policyjna kronika zdarzeń 20.01.2021

Idźcie i siejcie ;)

Policyjna kronika zdarzeń 20.01.2021. Rejestr Komenda Miejska Policji Biała Podlaska.

19.01.2021r. BIAŁA PODLASKA, 

Nieznany sprawca podający się za pokrzywdzoną mieszkankę Białej Podlaskiej, bez jej wiedzy i zgody założył konto w aplikacji randkowej, w której zamieścił nieprawdziwe dane oraz opis, jednocześnie podając prawidłowy „nick” konta pokrzywdzonej na portalu społecznościowym, w wyniku czego nieustalone osoby przesyłały jej wiadomości przez komunikator jak również rozpowszechniały zdjęcia kobiet łudząco podobnych do pokrzywdzonej, opisując je jako prawdziwe. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

20.01.2021r. gm. Biała Podlaska, 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP Terespol ustalili, że 39 -letni mieszkaniec Białej Podlaskiej posiada telefonu komórkowego wartości 700 zł. pochodzący z kradzieży, dokonanej w 2018 r. na szkodę mieszkańca Piszczaca. Telefon odzyskano. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

19.01.2021 r. ROSKOSZ, 

Nieznany sprawca, w sposób nieuprawniony uzyskał dostęp do konta na internetowym portalu społecznościowym należącego do mieszkanki gm. Biała Podlaska, a następnie podszywając się pod właścicielkę konta, wykorzystując komunikator internetowy przesłał do jej znajomych wiadomości z prośbą o przekazanie przy pomocy płatności Blik lub przelewu  różnych kwot pieniędzy. W wyniku przestępstwa sprawca od jednej osoby uzyskał kwotę 700 zł natomiast inne 20 osób z uwagi na zorientowanie się o próbie oszustwa odmówiły przekazania pieniędzy lub zignorowały wiadomości. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.01.2021r. BIAŁA PODLASKA,

Nieznany sprawca dokonał w nieustalony sposób włamania na konto na portalu społecznościowym należące do mieszkanki Białej Podlaskiej a następnie podszywając się pod właścicielkę konta usiłował wyłudzić od jej znajomej dokonanie płatności BLIK na kwotę niemal 500 złotych. Do przelania środków jednak nie doszło. Zawiadamiająca złożyła wniosek o ściganie sprawcy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.01.2021r. BIAŁA PODLASKA,

Nieznany sprawca, w sposób nieuprawniony uzyskał dostęp do konta na internetowym portalu społecznościowym należącego do mieszkanki Białej Podlaskiej, po czym komunikatorem internetowym rozesłał do znajomych wymienionej prośbę o opłacenie zamówienia na kwotę 500 zł., jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zdecydowaną postawę pokrzywdzonych. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.01.2021r. BIAŁA PODLASKA,

Nieustalony sprawca, w celu uzyskania korzyści majątkowej uzyskał dostęp do konta na portalu społecznościowym należącego do mieszkanki Białej Podlaskiej, a następnie poprzez komunikator wysłał do znajomych pokrzywdzonej prośbę o wygenerowanie kodów BLIK na opłacenie zamówienia, czym doprowadził mieszkankę Warszawy, do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie niemal 1500 złotych. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.01.2021r. BIAŁA PODLASKA, 

Nieznany sprawca, w nieustalony sposób uzyskał dostęp do konta na internetowym portalu społecznościowym należącego do mieszkanki Białej Podlaskiej, a następnie podszywając się pod właścicielkę konta usiłował wyłudzić od trzech znajomych osób dokonanie płatności BLIK na kwotę ponad 800 zł. Do przekazania środków jednak nie doszło. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.01.2021r. POROSIUKI, 

Nieznany sprawca, bez uprawnienia uzyskał dostęp do konta w serwisie społecznościowym należącego do mieszkańca Białej Podlaskiej utrudniając i uniemożliwiając mu automatyczne przetwarzanie danych informatycznych, a następnie komunikatorem internetowym przesłał znajomym pokrzywdzonego prośbę o wygenerowanie i przesłanie kodu płatności elektronicznej BLIK o wartości 500 zł, w wyniku czego doprowadził jedną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem we wskazanej kwocie. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.01.2021r. BIAŁA PODLASKA, 

Nieznany sprawca usiłował doprowadzić mieszkankę Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w ten sposób, że wyraził chęć zakupu czterech par rajstop, wystawionych do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym, skontaktował się z pokrzywdzoną przez komunikator proponując płatność przez przesłany link, po otwarciu którego pokrzywdzona wpisała swoje dane oraz numer i oznaczenia karty bankomatowej w celu uzyskania kodu potwierdzającego otrzymanie zapłaty. W rzeczywistości przesłany przez sprawcę link służył do zatwierdzenia operacji na jej koncie bankowym, opiewającej na ponad 2 tys. w obcej walucie którą  pokrzywdzona natychmiast anulowała, tym samym sprawca zamierzonego celu nie osiągnął. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

20.01.2021 r. STARZYNKA, 

Nieznany sprawca, za pośrednictwem komunikatora wysłał wiadomość z prośbą o pożyczkę, czym doprowadził mieszkańca gm. Terespol do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie niemal 500 złotych. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

20.01.2021r. BIAŁA PODLASKA, 

N/n sprawca, bez uprawnienia uzyskał dostęp do konta w serwisie społecznościowym należącego do mieszkanki Białej Podlaskiej utrudniając i uniemożliwiając jej automatyczne przetwarzanie danych informatycznych, a następnie komunikatorem internetowym przesłał znajomym pokrzywdzonej prośbę o wygenerowanie i przesłanie kodu płatności elektronicznej BLIK o wartości 500 zł, w wyniku czego doprowadził dwie pokrzywdzone do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie po 500 zł. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

20.01.2021r. DOBRYNKA, 

Nieustalony sprawca, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podając się za znajomą, przy użyciu komunikatora internetowego poprosił pokrzywdzoną o pomoc w płatności elektronicznej, na którą pokrzywdzona się zgodziła i przekazała pieniądze w kwocie ponad 500 zł na rachunek wskazany przez sprawcę. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.