kronika kryminalna biała podlaska

Policyjna kronika zdarzeń 19.05-02.06.2022

Podzielcie się informacją

Policyjna kronika zdarzeń 19.05-02.06.2022. Rejestr Komenda Miejska Policji Biała Podlaska.

26.05.2022 Biała Podlaska
Nieznany sprawca doprowadził ob. Białorusi lat 30 (zam. Biała Podlaska) do niekorzystnego rozporządzenie mieniem w kwocie 5000 zł. w ten sposób, że zadzwonił na telefon pokrzywdzonego podając się za pracownika Alior Banku, wprowadzając go w błąd co do swojej tożsamość oraz poinformował o dokonaniu włamania na jego rachunek bankowy, po czym nakazał w formie instruktażu wygenerowanie i przekazanie kodów płatności BLIK na dwie kwoty 2000 zł oraz 3000 zł i po ich uzyskaniu rozłączył się. Pokrzywdzony następnie sprawdził, że z jego rachunku bankowego w Alior Banku dokonano dwóch wypłaty pieniędzy w bankomacie Warszawa Stacja Metra Dworzec GD za pomocą kodu BLIK w dwóch kwotach 2000 zł. i 3000 zł.  Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

20.05.2022 Biała Podlaska  
Nieznany sprawca, bez upoważnienia wpłynął na automatyczne przetwarzanie danych informatycznych doprowadzając do przełamania elektronicznego zabezpieczenia rachunku bankowego prowadzonego w Banku Millenium S.A. Oddz. w Białej Podlaskiej mieszkanki gminy Biała Podlaska, która uprzednio została wprowadzona w błąd, co do zamiaru zakupu i dokonania zapłaty za wystawiony przez nią na portalu „OLX.pl” akordeon. Pokrzywdzona w celu uzyskania uzgodnionej kwoty aktywował przesłany przez sprawcę link podając wszystkie dane do logowania, co umożliwiło sprawcy transfer na jej rachunek w dniu 21.05.2022 r. środków pieniężnych niewiadomego pochodzenia w kwocie 900 zł. a następnie ich wypłatę w bankomacie Euronetu w Krakowie. Pokrzywdzona nie posiadała na swoim rachunku własnych pieniędzy mogących stanowić przedmiotu zamachu przestępczego. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

27.05.2022 Terespol 
Nieznany sprawca, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził 21-letnią mieszkankę gm Terespol do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, poprzez wprowadzenie ją w błąd co do realizacji czynności związanych ze sprzedażą i dostawą towaru za pośrednictwem portalu internetowego „OLX.pl”, wpływając na pokrzywdzoną, która udostępniła swoje konto bankowe,  doprowadzając do nieuprawnionej wypłaty 900zł. Postępowanie prowadzi KP Terespol Podlaska.

 

27.05.2022 Międzyrzec Podlaski – ZAWADKI  
74-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski, trzeźwy, kierując motorowerem marki „Benda”, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na skrzyżowaniu dróg, wykonując manewr skrętu w prawo, wpadł w poślizg i przewrócił motorower na prawy bok. W wyniku zdarzenia motorowerzysta doznał obrażeń ciała w związku, z którymi został hospitalizowany w Szpitalu Powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim. Pasażer motoroweru doznała lekkich obrażeń ciała, w postaci otarć naskórka. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski/ KMP Biała Podlaska.

19.05.2022 Biała Podlaska 
Nieznany sprawca za pośrednictwem portalu OLX.PL doprowadził mieszkankę Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem w kwocie 220 zł poprzez wprowadzenie w błąd co do zamiaru wysłania zakupionego na portalu leżaka dziecięcego, po przyjęciu pieniędzy na rachunek bankowy nie wywiązał się z warunków zawartej umowy i nie dostarczył zakupionego towaru. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

28.05.2022 Wisznice  
Mieszkaniec gminy Sosnówka zgłosił, że nieznany sprawca dokonał kradzieży znajdującego się na nieogrodzonej posesji samochodu osobowego m-ki BMW na jego szkodę. Pojazd nie był zamknięty, kluczyk do pojazdu znajdował się w stacyjce, wewnątrz pojazdu znajdowały się dokumenty pokrzywdzonego w postaci prawa jazdy i dowodu osobistego. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

28.05.2022 Biała Podlaska ul. NARUTOWICZA
W terenie zabudowanym, nieustalony sprawca kierujący samochodem osobowym marki BMW o nieustalonych numerach rejestracyjnych najechał na stopy 23-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który siedział na krawężniku trzymając nogi na jezdni. Kierujący pojazdem BMW  oddalił  się nie zatrzymując. Pokrzywdzonemu udzielono pomocy medycznej w Szpitalu Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

27.05.2022 BIAŁA PODLASKA ul. KOLEJOWA 
Na parkingu ulicznym, nieznany sprawca dokonał uszkodzenia mienia poprzez porysowanie 8 elementów powłoki lakierniczej samochodu osobowego m-ki VW powodując straty na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

29.05.2022 TUCZNA  
F-sze Komisariatu Wisznice zatrzymali 34letniego mieszkańca gminy Kodeń, który znajdując się w stanie nietrzeźwości 1.27 i 1.32 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzi KP Wisznice/KMP Biała Podlaska.

 

24.05.2022 BIAŁA PODLASKA 
Nieznany sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził mieszkankę gminy Biała Podlaska do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sposób, że zamieścił link z ofertą sprzedaży trampoliny ogrodowej i po złożeniu przez pokrzywdzoną zamówienia oraz wykonaniu przelewu gotówkowego dokonał oszustwa nie wysyłając zamówionego artykułu i zerwał kontakt. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

28.05.2022 DRELÓW
Nieznany sprawca, wykorzystując nieobecność domowników, po uprzednim pokonaniu zabezpieczenia w postaci skrzydła okiennego, dostał się do wnętrza jednorodzinnego budynku mieszkalnego, a następnie dokonał penetracji pomieszczeń. Wstępnie ustalono, że sprawca ze szkatułki dokonał kradzieży biżuterii na szkodę mieszkańców Drelowa. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski/KMP Biała Podlaska.

 

30.05.2022 CZOSNÓWKA
Nieznany sprawca dokonał uszkodzenia mienia poprzez kopnięcie w nadwozie przejeżdżającego obok pojazdu w wyniku czego uszkodzeniu uległa powierzchnia lakiernicza dwóch elementów karoserii samochodu marki Toyota na szkodę Gminy Tuczna. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

30.05.2022 Międzyrzec Podlaski
23-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec Podlaski zawiadomiła o nieautoryzowanej wypłacie środków pieniężny w wysokości 4000 zł z jej rachunku bankowego w banku za pomocą kodu Blik. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski/KMP Biała Podlaska.

 

30.05.2022 Międzyrzec Podlaski ul. DROHICKA
Kierująca 24-letnia mieszkanka gminy Olszanka pojazdem m-ki Skoda wyjeżdżając z dogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego pojazdu m-ki Skoda Octavia, kierowanego przez 62-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego. Wyniku zdarzenia kierującej odniosła obrażenia i została przewieziona do Szpitala. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski/KMP Biała Podlaska.

 

31.05.2022 BIAŁA PODLASKA, ul. ŁOMASKA
Kierujący motocyklem 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, w wyniku czego przewrócił się, wraz z motocyklem na jezdnię, uderzając w jadący przed nim pojazd Fiat Ducato, którym kierował mieszkaniec Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał obrażeń ciała i został hospitalizowany w W.Sz.Spec. w Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.