Policyjna kronika zdarzeń
Kronika policyjna

Policyjna kronika zdarzeń 14-16.12.2018

Policyjna kronika zdarzeń 14-16.12.2018.

14 grudnia 2018 r., BIAŁA PODLASKA
Na terenie parkingu przy centrum handlowym  nieznany sprawca, w nieustalony do tej pory sposób, dostał się do wnętrza samochodu osobowego marki Fiat Ulysse, z którego ukradł telefon komórkowy marki iPhone 6s Plus o wartości 1.799 złotych, na szkodę obywatela Białorusi.

14 grudnia 2018 r., MAŁASZEWICZE
Na trasie przejazdu pociągu towarowego z Niemiec do Małaszewicz nieznani sprawcy zerwali plomby zabezpieczające drzwi i dostali się do wnętrza dwóch kontenerów towarowych. Ukradli z nich słodycze o wartości 5.854 złotych oraz siedemnaście opakowań wkrętów samogwintujących o wartości 1.525 złotych.

14 grudnia 2018 r., BIAŁA PODLASKA
Na terenie jednego z bialskich centrów handlowych, w pomieszczeniu przeznaczonym dla matek z dziećmi, nieustalony do chwili obecnej sprawca, z pozostawionej bez nadzoru torebki, ukradł 140 złotych i 550 rubli białoruskich. Pokrzywdzona z Białorusi oszacowała poniesione straty na kwotę 1.120 złotych.

14 listopada 2018 r., KONSTANTYNÓW, ul. 3 MAJA
W piątek janowski komisariat przyjął zawiadomienie o oszustwie internetowym. Nieznany sprawca wystawił na sprzedaż na portalu internetowym OLX.pl odkurzacz marki Karcher, który pokrzywdzony z gminy Konstantynów kupił, dokonując przedpłaty w kwocie 620 złotych. Pomimo uiszczenia przedpłaty zgłaszający nie otrzymał zakupionego towaru, a sprzedający zerwał z nim jakikolwiek kontakt i nie zwrócił mu pieniędzy.

10 grudnia 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. POLNA
W piątek także bialska komenda przyjęła zawiadomienie o oszustwie. Nieznany sprawca wystawił na sprzedaż na portalu internetowym OLX.pl klocki LEGO, które pokrzywdzona kupiła za kwotę 210 złotych. Pomimo to zgłaszająca nie otrzymała zakupionego towaru.

10 grudnia 2018 r., MIĘDZYRZEC PODLASKI
W piątek międzyrzecki komisariat został powiadomiony przez 65-latkę z Międzyrzeca Podlaskiego, że nieznany mężczyzna zadzwonił na jej telefon stacjonarny i podał się za policjanta. Poinformował pokrzywdzoną, że jej syn spowodował wypadek drogowy, w którym są osoby poszkodowane. W celu polubownego załatwienia sprawy konieczna jest zapłata 9.000 złotych. Żądaną kwotę pokrzywdzona przekazała w swoim mieszkaniu nieznanemu mężczyźnie, który zgłosił się po pieniądze.

14 grudnia 2018 r., GMINA TERESPOL
W piątek terespolski komisariat przyjął zawiadomienie o oszustwie. 38-latek z Terespola przyjął od 68-latki z gminy Terespol zaliczkę w wysokości 300 złotych tytułem sprzedaży i montażu plastikowego okna, po czym nie wywiązał się z umowy.

14 grudnia 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. PLAC WOJSKA POLSKIEGO
W piątek bialscy funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili sprawców kradzieży karty bankomatowej, do której doszło w jednym z bialskich lokali rozrywkowych, na szkodę obywatela Białorusi. Sprawcami okazali się 17-latek i 18-latek (obydwaj obywatele Białorusi). Policjantom udało się także ustalić, że na początku grudnia mężczyźni dokonali kilku innych przestępstw na szkodę pokrzywdzonego, w tym kradzieży kart bankomatowych i dokonania płatności przy ich użyciu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, do popełnienia których przyznali się.

11 grudnia 2018 r., WÓLKA POLINOWSKA
W sobotę bialska komenda przyjęła zawiadomienie o oszustwie internetowym. Nieznany sprawca na portalu internetowym OLX.pl wystawił na sprzedaż telefon komórkowy marki iPhone,
który mieszkaniec gminy Konstantynów kupił za kwotę 1.100 złotych. Pomimo to pokrzywdzony nie otrzymał zakupionego towaru.

14 grudnia 2018 r., PISZCZAC
Nieznany sprawca uszkodził elementy karoserii samochodu osobowego marki Citroen C3, powodując straty w wysokości 2.000 złotych, na szkodę mieszkanki Piszczaca.

14 grudnia 2018 r., MIĘDZYRZEC PODLASKI, ul. WARSZAWSKA
Funkcjonariusze międzyrzeckiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej 35-latka z gminy Międzyrzec Podlaski, który kierował samochodem osobowym marki Mercedes mając ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci ustalili ponadto, że mężczyzna kierował pojazdem wbrew zakazowi orzeczonemu przez sąd.

15 grudnia 2018 r., MIĘDZYRZEC PODLASKI
W ubiegłą sobotę w nocy w jednym z międzyrzeckich zakładów produkcyjnych doszło do wypadku przy pracy. W trakcie obsługi maszyny wałkującej przez 30-latka z Międzyrzeca Podlaskiego doszło do wciągnięcia jego prawej ręki przez maszynę. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami kończyny został przewieziony do szpitala w Łęcznej. Okoliczności wypadku wyjaśniają międzyrzeccy śledczy pod nadzorem radzyńskiej prokuratury.

14 grudnia 2018 r., KONSTANTYNÓW, ul. JANOWSKA
Janowscy kryminalni zatrzymali 22-latka z gminy Konstantynów, który posiadał przy sobie ponad dwa gramy amfetaminy.

15 grudnia 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. TEREBELSKA

Policjanci bialskiej patrolówki w trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia drogowego ustalili, że 30-latek z Białej Podlaskiej kierował motorowerem marki Romet mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

16 grudnia 2018 r., BIAŁA PODLASKA, ul. ZAMKOWA
Policjanci bialskiego ruchu drogowego wykonując czynności na miejscu zdarzenia drogowego ustalili, że 35-latek z Białej Podlaskiej kierował samochodem osobowym marki BMW mając ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

16 grudnia 2018 r., KOSZOŁY
Z nieustalonych przyczyny doszło do pożaru, który całkowicie strawił drewniany garaż, w którym znajdowały się elektronarzędzia, dwie piły spalinowe i papa. Pokrzywdzony z gminy Łomazy oszacował poniesione straty na kwotę 50.000 złotych.

Źródło: KMP Biała Podlaska

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.