kronika kryminalna biała podlaska

Policyjna kronika zdarzeń 14-15.01.2021

Podzielcie się informacją

Policyjna kronika zdarzeń 14-15.01.2021. Rejestr Komenda Miejska Policji Biała Podlaska.

14.01.2021 r. BIAŁA PODLASKA, ul. KĄPIELOWA
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białej Podlaskiej zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który kierował samochodem osobowym marki VW Passat pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mech. wyd. przez Sąd. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

15.01.2021 r. ROSSOSZ, ul. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białej Podlaskiej zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego mieszkańca gm. Łuków, który kierował samochodem osobowym marki Mercedes w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

05.01.2021 r.Gm. Międzyrzec Podlaski, 
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkanki gm. Międzyrzec Podlaski. N/n sprawca za pośrednictwem portalu internetowego, doprowadził mieszkankę gm. Międzyrzec Podlaski do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sposób, że zaoferował sprzedaż puchowej kurtki męskiej, a następnie po otrzymaniu pieniędzy na wskazany rachunek bankowy, nie przesłał jej zakupionego towaru, jak również nie zwrócił pieniędzy. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

11.01.2021r. BIAŁA PODLASKA, 
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca podający się za mieszkańca Gryfic, oferował do sprzedaży za pośrednictwem internetu dwa telefony komórkowe, zawarł umowę sprzedaży tych urządzeń, gdzie następnie po wpłaceniu przez pokrzywdzonego za pośrednictwem przelewu bankowego zaliczki, sprzedający nie wywiązał się ze swojej części umowy i nie przekazał kupującemu telefonów, jak też nie zwrócił wpłaconej zaliczki, unikając przy tym kontaktu. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

12.01.2021 r. PISZCZAC, 
Policjanci powiadomieni zostali również o oszustwie na szkodę mieszkańca Piszczaca. Nieznany sprawca za pośrednictwem portalu internetowego oferował do sprzedaży  konsole do gry za które otrzymała pieniądze. Do chwili obecnej nie przesłała pokrzywdzonemu konsoli oraz nie zwróciła pieniędzy. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

15.01.2021 r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, uzyskał w sposób nieuprawniony dostęp do konta komunikatora użytkowanego przez mieszkankę Białej Podlaskiej, a następnie nawiązał kontakt z członkiem rodziny posiadaczki konta i pisząc w jej imieniu poprosił o dwukrotną pomoc finansową w łącznej kwocie 1800 złotych, poprzez przekazanie wskazanych środków przy pomocy kodu Blik, na co pokrzywdzony zgodził się oraz przekazał pieniądze. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

15.01.2021r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca dokonał włamania na konto społecznościowe należące do mieszkanki Białej Podlaskiej, a następnie podszywając się za pokrzywdzoną przy wykorzystaniu komunikatora  przypisanego do wskazanego konta, przesłał do jej znajomej wiadomość z prośbą o przelanie przy pomocy kodu Blik środków finansowych w kwocie 1000 zł co wymieniona uczyniła. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

15.01.2021 r. BIAŁA PODLASKA, ul. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej mieszkanki miasta, dokonał kradzieży portfela z dowodem osobistym oraz pieniędzmi. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

15.01.2021r.  BIAŁA PODLASKA, ul. ALEJA JANA PAWŁA II
Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KMP Biała Podlaska, w wyniku kontroli drogowej samochodu dostawczego Fiat Ducato, którym kierował 58-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, ujawnili niezgodność aktualnego wskazania drogomierza pojazdu z danymi całkowitej ilości przejechanych kilometrów odnotowanymi w bazie. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

15.01.2021r. LUBENKA,
Mieszkaniec gm. Łomazy na terenie prywatnej posesji, w załamanej tafli lodu sadzawki ujawnił ciało 58-letniego mieszkańca gm. Biała Podlaska). Przybyła na miejsce załoga Pogotowia Ratunkowego stwierdziła zgon poprzez utonięcie. Wstępne czynności wykluczyły udział osób trzecich. Ciało zabezpieczono w prosektorium w Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

13.01.2021 r. BIAŁA PODLASKA,  ul. ALEJA JANA PAWŁA II
W dniu 13.01.2021r Zaistniał pożar budynku usługowo-handlowego na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Zniszczeniu uległo oraz mienie ruchome w postaci artykułów motoryzacyjnych i chemii samochodowej, będącej na wyposażeniu sklepu na szkodę mieszkańca Białej Podl. oraz mienie ruchome w postaci artykułów motoryzacyjnych i chemii samochodowej na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej. Wartość zniszczonego mienia została wstępnie oszacowana na kwotę ponad 200 tys. zł.- właściciel nieruchomości oszacował uszkodzenia konstrukcji budynku powstałe w wyniku zaistniałego pożaru na kwotę 200 000 zł. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

14.01.2021 r. KWASÓWKA, 
Z terenu budowy z otwartego budynku hali nieustalony sprawca dokonał kradzieży 5 sztuk nowych przygotowanych do montażu wentylatorów elektrycznych na szkodę firmy. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

06.12.2020r. WYGODA,
Nieznany sprawca za pośrednictwem sklepu internetowego z elektronarzędziami doprowadził mieszkankę gm. Sławatycze do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy sprzedaży kosiarki do trawy,pomimo wpłacenia przez pokrzywdzoną żądanej kwoty na wskazany rachunek bankowy do dnia dzisiejszego nie przesłał zamówionego towaru, nie dokonał zwrotu pieniędzy, jak również zerwał kontakt z pokrzywdzoną. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

11.01.2021 r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził mieszkańca Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sposób, że pokrzywdzony zamieścił na portalu aukcyjnym ogłoszenie o sprzedaży smartfona, po czym skontaktowała się z nim osoba twierdząc, że jest zainteresowana zakupem, a następnie przesłała link oraz pokierowała poczynaniami pokrzywdzonego w taki sposób, że przekazał sprawcy numer swojej karty bankowej, login i hasło do konta bankowości elektronicznej, w wyniku czego z konta pokrzywdzonego zostało pobrane ponad 3 tys. zł. Po wprowadzeniu i zatwierdzeniu kodu uwierzytelniającego transakcję sprawca zerwał kontakt z wymienionym. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

13.01.2021 r.gm. Terespol,
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP Terespol na podstawie posiadanych informacji ustalili, że 76-letni mieszkaniec gm. Terespol w miejscu swojego zamieszkania, wyrabia i handluje wyrobami spirytusowymi niewiadomego pochodzenia bez wymaganego zezwolenia oraz sprzedał w miejscu swojego zamieszkania określonej osobie. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

08.10.2020 r. BIAŁA PODLASKA, 
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Białej Podlaskiej, w toku wykonywanych czynności w sprawie doprowadzenia mieszkańca Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 1120 złotych przez n/n sprawcę podczas transakcji kupna/sprzedaży telefonu za pośrednictwem serwisu internetowego, ustalili, że o dokonanie oszustwa podejrzany jest 24-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.