kronika kryminalna biała podlaska

Policyjna kronika zdarzeń 11-12.01.2022

Podzielcie się informacją

Policyjna kronika zdarzeń 11-12.01.2022. Rejestr Komenda Miejska Policji Biała Podlaska.

31.12.2021r.gm. Biała Podlaska, 
Nieznana osoba, bez uprawnienia i wbrew woli pokrzywdzonej gm. Biała Podlaska przełamała elektroniczne zabezpieczenie w postaci hasła oraz dostała się na skrzynkę poczty elektronicznej i profil na portalu społecznościowym. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

17.12.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznana osoba doprowadziła mieszkańca Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem poprzez wprowadzenie go w błąd w czasie transakcji sprzedaży szczeniaka psa rasy buldog francuski. Po uprzednim uzgodnieniu przebiegu transakcji pokrzywdzony dokonał wpłaty zaliczki w kwocie 350zł na podane przez sprzedającą konto bankowe. W dniu odbioru szczeniaka ustalił, że nie ma podanego przez osobę sprzedającą adresu, a ponadto osoba sprzedająca nie odpowiadała na telefony jak i nie odpisywała na wysyłane wiadomości sms. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

28.12.2021r.gm. Piszczac
W okresie od końca grudnia 2021 roku do 10 stycznia 2021 roku z wykorzystaniem sieci internetowej, sprawca doprowadził mieszkankę gm. Piszczac do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, przy zakupie klocków w ten sposób, że po otrzymaniu przedmiotowej kwoty nie przesłał zakupionego towaru, nie zwrócił pieniędzy i zerwał kontakt. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

09.01.2022r.gm. Biała Podlaska
Nieznany sprawca w celu sfinalizowania transakcji zakupu towaru na portalu ogłoszeniowym przesłał sfałszowany link do bankowości internetowej, gdzie po uzyskaniu danych do logowania się, bez upoważnienia wpłynął na automatyczne przetwarzanie danych informatycznych po czym dokonał wypłaty pieniędzy za pomocą kodu BLIK w kwocie 650 złotych na szkodę pokrzywdzonej mieszkanki gm. Biała Podlaska. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

01.12.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca dostał się na poddasze budynku skąd dokonał zaboru kartonu z używanymi ubraniami, szkłem, porcelaną powodując straty na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

10.01.2022r. BIAŁA PODLASKA, 
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP Biała Podlaska na podstawie informacji własnych ustalili sprawcę uszkodzenia ramienia automatycznego szlabanu, gdzie wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 1100 złotych na szkodę współwłaścicieli nieruchomości. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 33-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna przyznał się do winy.

11.01.2022r.gm. Rokitno
Nieznany sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usiłował doprowadzić mieszkankę gm. Rokitno do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w ten sposób, że w spreparowanej wiadomości e-mail od portalu ogłoszeniowego informującej o możliwości odbioru środków pieniężnych ze sprzedaży oferowanej przez pokrzywdzoną odzież, przesłał link, nakłaniając pokrzywdzoną do jego uruchomienia pod pozorem wymaganej weryfikacji, uzyskując w ten sposób dostęp do rachunku bankowego pokrzywdzonej, z którego usiłował dokonać transakcji blikiem dwukrotnie po 400 złotych oraz jednorazowo 300 złotych. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.