Aktualności Kronika służb

Policyjna akcja “Prędkość”

Przed nami kolejny majowy weekend. Czas wyjazdów, spotkań z rodziną i bliskimi. Spodziewamy się, że już od piątku może wystąpić nasilony ruch pojazdów, dlatego Policjanci ruchu drogowego prowadzić będą akcję „Prędkość”. Rozpocznie się 11 maja od godziny 6.00 i potrwa do 13 maja godz. 22.00. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas wyjazdów na wypoczynek.

Już od piątku kolejny intensywny weekend na drogach, dlatego policjanci ruchu drogowego prowadzić będą akcję „Prędkość”. Celem tych działań jest przede wszystkim dyscyplinowanie kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, nagminnie łamią przepisy drogowe, ujawnianie sprawców wykroczeń a także wyrabianie przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością, brawura jest niebezpieczna.

Apelujemy o spokojną, rozważną i bezpieczna jazdę z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze – pogody, stanu nawierzchni, natężenia ruchu. Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.