Policjanci zlikwidowali kolejną "fabryczkę" bimbru

Policjanci zlikwidowali kolejną “fabryczkę” bimbru

Idźcie i siejcie ;)

Na terenie posesji w gminie Kodeń, policjanci z Terespola ujawnili “fabryczkę” bimbru. 54-letni właściciel posesji posiadał aparaturę do destylacji alkoholu, beczki z zawartością tzw. „zacieru” oraz gotowy już produkt i twierdził, że służyło mu to na własny użytek.

Kryminalni z komisariatu w Terespolu w trakcie wykonywania czynności służbowych weszli na teren jednej z posesji w gminie Kodeń. Z informacji policjantów wynikało, że zamieszkujący ją 54-latek produkuje alkohol, bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje. W piwnicy budynku ujawnili i zabezpieczyli aparaturę służącą do destylacji alkoholu „domowym sposobem”, beczki z zawartością 90 litrów tzw. „zacieru” oraz 4 litry gotowego już produktu. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna oświadczył, że ujawniona aparatura służyła mu “kiedyś” na własny użytek.

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 54-latek sprzedaje wyprodukowany bez zezwolenia alkohol. Potwierdził to zebrany w sprawie materiał dowodowy. Wczoraj mężczyźnie przedstawiono zarzuty.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Zabroniona jest również sprzedaż takiego alkoholu.

KMP Biała PodlaskaPolicja Terespol

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Kodeń

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.