Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową
Kronika policyjna Międzyrzec Podlaski

Policjanci zlikwidowali “dziuplę samochodową”

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Terespolu odzyskali dwa kradzione samochody  oraz ujawnili „dziuplę samochodową”. W działaniach wspierali ich kryminalni z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. Zabezpieczone mienie zostało oszacowane na kwotę ponad 600 tys. zł. Do sprawy zatrzymane zostały trzy osoby w wieku 37-67 lat.

Policjanci bialskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej ustalili, że 67-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, posiada samochód pochodzący z kradzieży. Na miejscu potwierdzili informacje oraz zabezpieczyli wartą około 70 tys. Toyotę Yaris, skradzioną na terenie Hiszpanii.

Tego samego dnia funkcjonariusze weszli również na teren jednej z posesji na terenie powiatu siedleckiego, gdzie ujawnili tzw. „dziuplę samochodową”. Tam zabezpieczyli kolejną Toyotę, także pochodzącą z kradzieży. Ujawnili również części samochodowe m.in. silniki i skrzynie biegów do aut marki: Toyota, Citroen, Renault oraz Ford, w większości bez znaków identyfikacji.

Wczoraj żmudna praca śledczych pozwoliła na zabezpieczenie części. Wstępne ich sprawdzenie potwierdziło, że zostały wymontowane z samochodów  skradzionych w ciągu ostatnich trzech lat z terenu Europy. W działaniach bialskich policjantów wspierali też funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowana została na kwotę ponad 600 tys. zł.

Do sprawy zatrzymani zostali trzej mężczyźni w wieku 37-67-lat. Zarówno użytkownik skradzionego auta jak też dwaj mieszkańcy Siedlec zatrzymani na terenie posesji. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.