Policjanci zabezpieczyli podrabiane piły spalinowe

Policjanci zabezpieczyli podrabiane piły spalinowe

Idźcie i siejcie ;)

Policjanci bialskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli piły spalinowe opatrzone podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Oferowali je do sprzedaży na terenie gm. Zalesie trzej mężczyźni w wieku 19-48 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, czyn ten zagrożony jest karą do lat 2 pozbawienia wolności.

W miniony wtorek policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, na terenie gm. Zalesie, zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Dacia. Z informacji policjantów wynikało, że podróżujący nim mężczyźni wprowadzają do obrotu „nielegalny sprzęt”.

Po zatrzymaniu informacje funkcjonariuszy potwierdziły się. We wnętrzu pojazdu ujawnili 8 pił spalinowych z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Autem podróżowali trzej obywatele Rumunii w wieku 19-48 lat. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia, natomiast „nielegalny towar” trafił do policyjnego depozytu. Dzisiaj mężczyźni usłyszeli zarzuty oraz przyznali się do winy. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Zgodnie z Ustawą – Prawo Własności Przemysłowej, przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci zabezpieczyli podrabiane piły spalinowe
Zabezpieczone piły spalinowe.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.