Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Policjanci ustalili sprawców kradzieży rozbójniczej

Policjanci ustalili sprawców kradzieży rozbójniczej. Policyjne dozory to środki zapobiegawcze zastosowane wobec 34 i 39-latka, mieszkańców Białej Podlaskiej. Mężczyźni podejrzani są o dokonanie kradzieży artykułów spożywczych i kosmetyków w jednym z bialskich marketów. Aby wyjść ze skradzionymi produktami sprawcy grozili pracownikom sklepu. Zgodnie z kodeksem karnym, za popełnione czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada ubiegłego roku w jednym z bialskich marketów. Sprawcy skradli artykuły spożywcze oraz kosmetyki. Wszystko włożyli do sklepowego koszyka, z którym próbowali opuścić market. Kiedy pracownicy sklepu próbowali ich zatrzymać mężczyźni grozili im, szarpiąc się i wyrywając. Całość strat oszacowana została na kwotę ponad 260 zł. Sprawą zajęli się bialscy kryminalni. Na podstawie materiałów operacyjnych policjanci ustalili sprawców kradzieży rozbójniczej. Okazało się, że jest to znany funkcjonariuszom 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej oraz jego 34-letni kompan. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

W miniony piątek Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej na wniosek policji zastosowała dozór wobec obydwu mężczyzn. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.