policja biała podlaska
AutoMoto Kronika policyjna

Policjanci podsumowują akcję Znicz na drogach powiatu

Podczas 5 dni tegorocznej Akcji ZNICZ nie zanotowaliśmy w naszym powiecie poważnych zdarzeń, zmniejszyła się również liczba kolizji drogowych. Każdego dnia drogi patrolowali policjanci, którzy strzegli porządku przede wszystkim w rejonie cmentarzy i głównych dróg wylotowych z naszych miejscowości. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali miejsca parkingowe.

Wszystkich Świętych to okres szczególny. Dla wielu kierowców były to setki kilometrów do przejechania, aby dotrzeć do cmentarzy i zapalić znicz na mogile swoich bliskich. Dla nas policjantów był to czas wytężonej służby. Tegoroczna akcja znicz rozpoczęła się na naszych drogach już 31 października i zakończyła w  dniu 4 listopada. Przez te dni wzmożona liczba patroli policyjnych dbała o bezpieczeństwo osób, które bardzo często wyruszały w daleką podróż by odwiedzić groby swoich bliskich. W rejonie nekropolii służbę pełnili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji, jak również służby kryminalnej. Mundurowi przeprowadzili szereg kontroli drogowych, w trakcie których sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz badali stan trzeźwości kierujących.

W ubiegłorocznej akcji na drogach powiatu bialskiego nie doszło do  żadnego wypadku drogowego, odnotowaliśmy natomiast 43 kolizje. W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawnili 6 nietrzeźwych kierujących pojazdami  oraz 9 nietrzeźwych rowerzystów.

W tym roku  na drogach naszego powiatu  również nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowaliśmy także spadek liczby kolizji. W ciągu 5 dni działań doszło do  27 kolizji drogowych. Zatrzymaliśmy 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 8 nietrzeźwych rowerzystów.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.