policjanci bialskiej jednostki odwiedzili wychowanków z Przedszkola Samorządowego nr 17
Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Policjanci bialskiej jednostki odwiedzili wychowanków z Przedszkola Samorządowego nr 17

Wczoraj policjanci bialskiej jednostki odwiedzili wychowanków z Przedszkola Samorządowego nr 17 w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej. Okazją ku temu był festyn zorganizowany w związku z Dniem Dziecka. W trakcie spotkania maluchy zapoznały się z pracą funkcjonariuszy. Otrzymały również kolorowanki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, górach czy w lesie.

Na wychowanków Przedszkola Samorządowego nr 17 czekało wczoraj szereg atrakcji. Jedną z nich była wizyta bialskich policjantów. Okazją do spotkania z maluchami był festyn przygotowany w związku z obchodami Dnia Dziecka.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba. Następnie odbył się pokaz sprzętu policyjnego, w trakcie którego miały możliwość poczuć się jak stróże prawa, wsiadając za kierownicę radiowozu. Wiele emocji wzbudziło również użycie w aucie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Każde dziecko chciało także porozmawiać z policjantami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Podczas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu, policjanci nie zapominają o prewencji i profilaktyce. Dlatego i tym razem, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” przypomniano dzieciom zasady właściwych zachowań, w tym bezpieczeństwa nad wodą. Dodatkową atrakcją były wręczone kolorowanki.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą, otwartością oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.