Policja w Przedszkolu Samorządowym nr 17 w Białej Podlaskiej
Edukacja Kronika policyjna

Policja w Przedszkolu Samorządowym nr 17 w Białej Podlaskiej

Na szczęście niebyła to interwencja a sierż. szt. Dariusz Romaniuk, dzielnicowy bialskiej komendy, który odwiedził Przedszkole Samorządowe nr 17 w Białej Podlaskiej. Podczas spotkań z kolejnymi grupami maluchów funkcjonariusz przybliżył podstawowe zasady bezpieczeństwa. Był też czas by obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez bialskich funkcjonariuszy i usiąść za kierownicą radiowozu. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

W czwarte (03.10) sierż. szt. Dariusz Romianiuk, dzielnicowy bialskiej komendy odwiedził wychowanków Przedszkola Samorządowego nr 17 w Białej Podlaskiej. Policjant spotkał się z 4 czterema grupami przedszkolaków. Podczas pogadanek, w przystępny dla najmłodszych sposób przybliżył im podstawowe zasady bezpieczeństwa w przedszkolu jak również w domu czy na podwórku. Nie zabrakło informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad postępowania w przypadku ataku agresywnego psa.

W trakcie spotkania był też czas by przybliżyć dzieciom zawód policjanta oraz obejrzeć sprzęt, wykorzystywany przez bialskich mundurowych. Wszystkie dzieci mogły też usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak „prawdziwy policjant”.

Na zakończenie dzielnicowy wręczył maluchom odblaski. Dzieci nie kryły zadowolenia i promienne uśmiechy gościły na ich twarzach. Zobowiązały się również korzystać z otrzymanych odblasków, wiedząc już jak jest to ważne dla ich bezpieczeństwa.

Policja w Przedszkolu Samorządowym nr 17 w Białej Podlaskiej

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

One thought on “Policja w Przedszkolu Samorządowym nr 17 w Białej Podlaskiej

  1. No i to się nazywa przeżycie 🙂 Przy czym najcenniejsze jest zaszczepienie świadomości kwestii bezpieczeństwa pieszych. Zasłyszane w tym wieku zostaną na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.