Pokonali koronawirusa - oddali osocze i krew

Pokonali koronawirusa – oddali osocze i krew

Idźcie i siejcie ;)

Wczoraj policjanci międzyrzeckiego komisariatu stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze, który są ozdrowieńcami po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 oddali osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą. Pozostali mundurowi oddali krew. To już kolejna tego typu inicjatywa ze strony funkcjonariuszy i jak zapewniają – nie ostatnia.

Wczoraj dziewięcioro funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim pojawiło się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze, którzy przebyli Covid-19 zdecydowali się przekuć to w coś pozytywnego. Teraz, gdy są już ozdrowieńcami, bez wahania zgłosili się do placówki oddając osocze. Zawiera ono przeciwciała, które wspomagają leczenie chorych z zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Po przetoczeniu przeciwciała mają za zadanie eliminację koronawirusa z organizmu zakażonego pacjenta. Potrzebujących w szybkim tempie przybywa, dlatego też zachęcamy ozdrowieńców do dzielenia się osoczem. Ten niezwykle cenny obecnie płyn może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

W akcję włączyli się też koleżanki i koledzy ozdrowieńców, którzy przekazali najcenniejszy dar jakim jest krew. Jest i zawsze była ona symbolem życia, zaś jej oddanie to dowód największej ludzkiej solidarności.

Nie jest to inicjatywa jednorazowa. Policjanci chętnie włączają się w tego typu akcje. Jak podkreślają, ten bezinteresowny gest daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim staje się bezcenny dla tych, którzy go potrzebują.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.