Podsumowanie WOŚP w Terespolu

Podsumowanie WOŚP w Terespolu

Idźcie i siejcie ;)

W niedzielę 31 stycznia odbył się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem ,,Finał z głową”. Pomimo pandemii koronawirusa, obostrzeń i zakazowi organizacji imprez kulturalnych, zebraliśmy (do puszek i podczas aukcji online) łącznie 17 047,53 zł  !!! Pieniądze w tym roku Fundacja WOŚP przeznaczy na: laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy.

Od samego rana nasi wolontariusze zbierali na terenie miasta pieniądze do puszek. Mieszkańcy Terespola i okolic jak zawsze licznie okazywali wsparcie i ochoczo dzielili się swoimi pieniędzmi otrzymując w zamian orkiestrowe serduszko. Z puszek uzbierano 12 357,53 zł.
Dużą atrakcją była aukcja online gadżetów WOŚP oraz przedmiotów i usług (bony, talony, karnety) oferowanych przez lokalne firmy, organizacje społeczne i osoby prywatne (maskotki, przedmioty, rękodzieła). Po blisko 3 godzinnej licytacji prowadzonej na platformie MS Teams, sprzedaliśmy 35 fantów za kwotę 4690 zł. Było to dla nas ogromne zaskoczenie, że licytacja okazała się tak popularna.
W związku z pandemią nie mogliśmy niestety organizować żadnych wydarzeń kulturalnych, które tradycyjnie wzbogacały terespolskie finały WOŚP, gromadząc w naszej hali sportowej liczną publiczność.
Mogliśmy jednak liczyć na wsparcie różnych środowisk: filmowców, piłkarzy, graczy w eisstocka a także morsów i biegaczy, którym serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczestnikom i zwycięzcom licytacji oraz współpracownikom a przede wszystkim naszym wolontariuszom, którzy dali z siebie wszystko!

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.