Podróżnicy zawędrowali do Koszoł

Podróżnicy zawędrowali do Koszoł

Idźcie i siejcie ;)

W niedzielne popołudnie (19.08) w Szkole Relacji i Edukacji Regionalnej w Koszołach, odbyło się spotkanie pt. “Czarnobyl – 30 lat po” – z Adamem Paluchem – fotografem i podróżnikiem oraz Markiem Maliszewskim – filmowcem i podróżnikiem. Zaproszeni goście w niezwykle interesujący sposób opowiadali o swojej wyprawie z aparatami i kamerą do tego miejsca wielkiej tragedii sprzed lat.

Goście zaprezentowali przejmujące zdjęcia i filmy. Odpowiadali na mnóstwo pytań zgromadzonych uczestników. A na koniec nagrodzili niespodziankami tych, którzy zadawali ich najwięcej i przyjechali z najdalszego miejsca od Koszoł . Temat spotkania przyciągnął do nas ok. 40 osób, korytarz szkolny odzyskał swoją dawną funkcję – gromadzenia ludzi wokół ciekawych występów (kiedyś odbywały się tu szkolne akademie, teatrzyki, kabarety itp.). Wszystko zakończyło się luźnymi rozmowami przy kawie i herbacie oraz pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Miejscowy zespół “Luteńka” uprzyjemniał swoimi śpiewami ostatni punkt programu, co sprzyjało integracji przybyłych. Wydarzenie to rozpoczęło cykl spotkań podróżniczych, na które będą zapraszani ludzie z pasją, eksplorujący ciekawe zakątki świata.

Dziękujemy serdecznie:
– Gościom: Adamowi Paluchowi i Markowi Maliszewskiemu – za bardzo ciekawe spotkanie i dzielenie się swoją pasją,
z bezinteresownym poświęceniem swojego czasu ,
– Państwu Annie i Zbigniewowi Gołosiom
z firmy Delikatesy Centrum w Łomazach – za przekazane artykuły spożywcze na to spotkanie,
– Państwu Grażynie i Krzysztofowi Łojewskim za przekazane kiełbaski na ognisko,
– Zespołowi “Luteńka” za występ przy ognisku – śpiewy z akordeonem,
Sławkowi Hordejukowi – za pomysł, zaproszenie gości i organizację wydarzenia, ciasto od Mamy ,
– Osobom przygotowującym budynek na to spotkanie (wielkie sprzątanie wnętrz i prace wykończeniowe na korytarzu): Barbarze Arseniuk, Kasi i Marcinowi Hryniewiczom
oraz ich córkom: Hiacyncie, Karolince i Uli, Iwonie i Sebastianowi Sobczukom, Agnieszce i Mirkowi Żywickim oraz ich córkom: Tosi, Marcysi i Kasi, Marzenie Sidorowicz, Aleksandrze Kulawczuk, Magdalenie i Jackowi Adamskim.

Zobacz także:

Czarnobyl w Bibliotece

Autor: Magdalena Adamska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.