podróż zakończył ścinając przydrożną latarnię

Podróż zakończył ścinając przydrożną latarnię

Idźcie i siejcie ;)

35-latek z Międzyrzeca Podlaskiego podejrzewany jest o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. „Amator jazdy na podwójnym gazie” podróż zakończył ścinając przydrożną latarnię. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu, a na koncie aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Musi liczyć się również z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 10:00 na ulicy Kaczyńskiego w Międzyrzecu Podlaskim. W trakcie patrolu mundurowi zauważyli uszkodzone auto stojące na poboczu. Wstępne ustalenia policjantów wskazywały, że kierowca volvo prawdopodobnie stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego zjechał na pobocze ścinając jedną latarnię oświetleniową. Po tym auto zatrzymało się na kolejnej.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia autem kierował 35-latek z Międzyrzeca Podlaskiego. Początkowo mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności twierdząc, że samochodem podróżował jego ojciec, jednak funkcjonariusze nie dali się zwieść tym zapewnieniom.

Na szczęście w wyniku zdarzenia mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń ciała. Był jednak pijany. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo na koncie „amatora jazdy na podwójnym gazie” figuruje zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.