Podrabiana odzież w Piszczacu

Podrabiana odzież w Piszczacu

Idźcie i siejcie ;)

Odzież oznaczoną podrobionymi znakami towarowymi ujawnili i zabezpieczyli kryminalni z komisariatu w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego delegatura w Białej Podlaskiej. Jak ustalili funkcjonariusze, 49-latek oferował ją do sprzedaży na targowisku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj kryminalni z komisariatu w Terespolu uzyskali informacje, że na targowisku w miejscowości Piszczac jeden ze sprzedających oferuje odzież oraz obuwie oznaczone podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Kryminalni  wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego delegatura w Białej Podlaskiej sprawdzili posiadane informacje.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli „nielegalny towar”. Mężczyzna posiadał m.in koszulki, spodenki, skarpetki jak też buty z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 80 sztuk odzieży oraz kilka par butów.

Stoisko to obsługiwał 49-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i środków karnych policjanci zabezpieczyli od 49-latka  gotówkę. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności tej sprawy. Zgodnie z Ustawą – prawo własności przemysłowej przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Podrabiana odzież w Piszczacu

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<.

KMP Biała PodlaskaPolicja Terespol

Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Piszczac

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.