Podpalił dwa samochody

Podpalił dwa samochody

Podzielcie się informacją

W piątek bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 66-letniego mieszkańca gminy Kodeń. Mężczyzna podejrzany jest o podpalenie dwóch samochodów osobowych na szkodę mieszkańca tej samej gminy. Dodatkowo usłyszał zarzut dotyczący gróźb karalnych. 66-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W minioną środę (09.03) po godzinie 20.00 dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru samochodu marki VW Transporter znajdującego się na niezamieszkałej posesji. Niecałe trzy godziny później na tej samej posesji doszło do kolejnego pożaru. W tym przypadku spaleniu uległ osobowy mercedes. Auta nie były dopuszczone do ruchu, a obecnie przechowywane były w nich płody rolne. Wartość strat oszacowano przez pokrzywdzonego na kwotę około 5 tysięcy złotych.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do zdarzeń doszło w wyniku podpalenia. Sprawą zajęli się kryminalni terespolskiego komisariatu, którzy ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 66-letni mieszkaniec gminy Kodeń. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. Mężczyzna podejrzany jest również o groźby karalne wobec właściciela samochodów jak też dwojga innych mieszkańców gminy.

66-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. W piątkowe popołudnie Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyny te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może ona zostać zwiększona o połowę.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Terespol
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Kodeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.