Podpalił budynek gospodarczy

Podpalił budynek gospodarczy

Podzielcie się informacją

Zarzuty usłyszał 45-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska, który podejrzany jest o podpalenie budynku gospodarczego na terenie miasta. Wartość strat oszacowana została na kwotę 12 tysięcy złotych. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 45-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedziele na ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Po godzinie 4.00 nad ranem dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o pożarze budynku gospodarczego, w którym składowane były odpady komunalne. W wyniku zdarzenia częściowemu spaleniu uległo poszycie dachu wraz z jego drewnianą konstrukcją. Wartość strat oszacowano na kwotę około 12 tysięcy złotych. Na szczęście ogień nie przeniósł się na sąsiadujące budynki.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 45-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia.

W trakcie rozmowy z zatrzymującymi go policjantami przyznał, że tego dnia nocował u znajomych. Kiedy wyszedł z ich domu siedział w rejonie budynku, gdzie palił papierosy pozostawiając tam niedopałki. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 45-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.