Podpalacz wiaty ujęty
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Podpalacz wiaty ujęty

Policjanci z bialskiej komendy ustalili sprawcę podpalenia kontenerów na śmieci na terenie miasta. Wczoraj zarzuty w tej sprawie usłyszał 35-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna tłumaczył, że powodem jego zachowania był fakt, że nie mógł dostać się do wnętrza zamkniętej wiaty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada ubiegłego roku, na ulicy Księcia Witolda w Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca podpalił osłonę śmietnika i znajdujące się wewnątrz kontenery. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę niemal 4 tys. złotych. Sprawą zajęli się policjanci z bialskiego wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Mundurowi ustalili  personalia mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie.

Okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że powodem jego zachowania był fakt, iż nie mógł dostać się do wnętrza zamkniętej wiaty. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie bialczanina. Podejrzewany jest również o podpalenie kontenerów na śmieci w dwóch kolejnych miejscach na terenie miasta. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzeń.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

2 thoughts on “Podpalacz wiaty ujęty

  1. Jestem mieszkańcem tego osiedla i tak to racja podpalenia były bardzo często- strach zwłaszcza że obok jest stacja paliw.Ciesze się że go ujęli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.