policja biała podlaska

Podjechał tylko zabrać narzędzia – miał ponad 3 promile

Podzielcie się informacją

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 53-latek, który został zatrzymany do kontroli, po sygnale przekazanym przez świadka zdarzenia. Kierowca mercedesa jechał slalomem po chodniku zaczepiając o żywopłoty. Tłumaczył, że podjechał pod blok tylko po to żeby zabrać narzędzia z miejsca pracy. Dziękujemy za obywatelską postawę przypominając, że nietrzeźwi za kierownicą stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale też innych uczestników dróg.

W środę (27.04) około godziny 19.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło na ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Z informacji świadka wynikało, że siedzący za kółkiem mercedesa mężczyzna jechał slalomem po chodniku zaczepiając  przy tym o żywopłoty. Zatrzymał się pod jednym z bloków „na koszu na śmieci”. Gdy zgłaszający podszedł do mężczyzny by wyjaśnić jego zachowanie od razu wyczuł wypity przez kierowcę alkohol. Wówczas poinformował o wszystkim stróżów prawa.

Na miejscu policjanci potwierdzili personalia kierowcy. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 53-letni mieszkaniec Łukowa. Badanie wykonane przez mundurowych wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył mundurowych, że chciał tylko podjechać pod blok by zabrać narzędzia z mieszkania w którym pracował.

Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Nietrudno byłoby sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby ten kierowca dalej mógł kontynuować jazdę w tym stanie. Na szczęście są wśród nas osoby, które nie są obojętne wobec łamiących prawo ludzi. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.