Podczas prac ziemnych odkryto amunicję

Podczas prac ziemnych odkryto amunicję

Podzielcie się informacją

Na jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski znaleziono „pamiątki z czasów II wojny światowej”. Kilkadziesiąt sztuk amunicji znajdujących się w metalowej skrzyni odkryto podczas prac ziemnych. Niebezpieczne znalezisko zneutralizowano. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.

Przed weekendem  dyżurny komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim został powiadomiony o odnalezieniu amunicji pochodzącej prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Skrzynia z nabojami została znaleziona podczas prac ziemnych na jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli miejsce znalezienia amunicji. Saperzy z patrolu rozminowania Jednostki Wojskowej w Chełmie, zneutralizowali znalezisko i sprawdzili pobliski teren. Łącznie zabezpieczyli 80 sztuk amunicji kal. 12,7 mm.

Pamiętajmy! Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.