Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Podczas kradzieży zgubił saszetkę z dokumentami i marihuaną

Przyłapany na sklepowej kradzieży młody mężczyzna, zdołał uciec pracownikom, którzy próbowali go zatrzymać, jednak w ich rękach została jego saszetka. Wezwane na miejsce funkcjonariuszki znalazły w niej marihuanę oraz wniosek o wydanie dowodu osobistego. Zatrzymanie i rozliczenie sprawcy było już tylko kwestią czasu. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

    Dyżurny bialskiej komendy został poinformowany o kradzieży do jakiej doszło na terenie jednego ze sklepów. Na miejsce wysłany został wspólny patrol Policji i Straży Miejskiej. Funkcjonariuszki potwierdziły zgłoszenie.

   Z relacji zgłaszającej wynikało, że widziała jak jeden z klientów sklepu chowa do kieszeni słoiczek miodu. Po tym nie uiszczając rachunku mija linię kas, usiłując wyjść ze sklepu. Ekspedientka razem z pracownikiem ochrony próbowała zatrzymać mężczyznę. Wówczas  sprawca zgubił skradziony miód, a w rękach kobiety pozostała należąca do niego saszetka.

  Funkcjonariuszki sprawdziły zawartość saszetki pozostawionej przez „amatora cudzego mienia”. A w niej poza dokumentami ujawniły również szklaną fifkę i susz. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdziły, że jest to marihuana.

   27-letni właściciel saszetki usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Mężczyzna odpowie zarówno za posiadanie narkotyków jak też popełnione wykroczenia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: POLICJA

reklama bialskie forum
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.