Pociski artyleryjskie znaleziono w lesie w Rudnikach

Pociski artyleryjskie znaleziono w lesie w Rudnikach

Podzielcie się informacją

Ponad 20 pocisków artyleryjskich oraz zapalniki znaleziono na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Rudniki. Miejsce odnalezienia zabezpieczono przez policjantów oraz druhów OSP do czasu przyjazdu saperów. We wtorek (15.02) niebezpieczne pamiątki z okresu II wojny światowej zneutralizowano. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność. Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, czy też próbować przenosić.

W miniony poniedziałek (14.02) dyżurny międzyrzeckiego komisariatu został powiadomiony o odnalezieniu przedmiotów przypominających niewybuchy. Z przekazanej informacji wynikało, że zgłaszający przechodząc przez las zauważył wystające z ziemi przedmioty.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy potwierdzili zgłoszenie. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policjantów, a następnie druhów OSP Rogoźnica do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchów.

Wówczas okazało się, że jest to ponad 20 pocisków artyleryjskich różnego kalibru oraz zapalniki. Znalazło się tam również niemal 50 różnych łusek po pociskach artyleryjskich. Wczoraj saperzy zabrali niewybuchy do zniszczenia oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne „pamiątki” z tego okresu. niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.