Po dawnej bazie SUR powstanie gminna baza komunalna i inkubator przedsiębiorczości w Łomazach

Po dawnej bazie SUR powstanie gminna baza komunalna i inkubator przedsiębiorczości w Łomazach

Podzielcie się informacją

Po dawnej bazie Spółdzielni Usług Rolniczych w Łomazach powstanie gminna baza komunalna i inkubator przedsiębiorczości.

W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą na realizację I etapu prac dotyczących przebudowy i termomodernizacji budynku biurowo-garażowego bazy komunalnej przy ulicy Rolniczej w Łomazach.

Wartość inwestycji to 1 470 402,79 zł, w tym dofinansowanie 1 000 000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Wykonawcą inwestycji jest Zakład Stolarsko-Budowlany Zdzisław Serhej z Łomaz. Prace potrwają do listopada 2022 roku.

W wyniku inwestycji Gmina Łomazy otrzyma funkcjonalny obiekt użyteczności publicznej, który będzie wsparciem lokalnej społeczności, służący wszystkim mieszkańcom w zakresie gospodarki komunalnej. A także w zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Powstały inkubator przedsiębiorczości może stać się jednocześnie centrum życia gospodarczego mieszkańców, którzy planują uruchomienie własnej firmy.Stworzenie gminnej bazy komunalnej wpłynie na szybkość działania oraz zaspokojenie potrzeb mieszkańców, poprawi funkcjonowanie gminnego PSZOK. Dodatkowym atutem po zakończeniu projektu będzie stworzenie nowych miejsc pracy w zakresie gospodarki komunalnej.

Źródło: UG Łomazy

Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Łomazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.