policja biała podlaska

Po alkoholu i narkotykach wracał z ryb tico

Idźcie i siejcie ;)

Za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających oraz w stanie nietrzeźwości odpowiadał będzie 40-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna „wpadł” podczas kontroli drogowej. Dodatkowo na koncie 40-latka widnieją 4 aktywne zakazy kierowania pojazdów. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 18:00 na Al. Tysiąclecia w Białej Podlaskiej. Policjanci bialskiej drogówki, którzy pełnili nadzór nad ruchem zauważyli samochód osobowy marki daewoo będący w zainteresowaniu bialskich policjantów. Z informacji mundurowych wynikało, że właściciel auta posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Kierujący tico zaparkował nieopodal oznakowanego radiowozu, jednak nie zauważył tego. Był zupełnie zaskoczony kiedy podeszli do niego funkcjonariusze. Za kierownicą pojazdu siedział 40-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjanci wyczuli od mężczyzny woń spożytego alkoholu. Urządzenie wykazało 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna oświadczył, że był na rybach i godzinę wcześniej wypił piwo.

Z uwagi na zachowanie 40-latka, jego pobudzenie i symptomy wskazujące na to, ze może znajdować się pod wpływem środków odurzających policjanci przeprowadzili badanie. Wynik potwierdził obecność w organizmie mężczyzny amfetaminy. Od kierowcy dodatkowo pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie, a on sam zatrzymany został do wyjaśnienia.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ustalili, że na koncie mężczyzny widnieją cztery aktywne zakazy kierowania pojazdami.  Dodatkowo auto, którym poruszał się “amator jazdy na podwójnym gazie” nie posiadało badań technicznych oraz ubezpieczenia.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<.

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.