AZS AWF Biała Podlaska

Piłka ręczna I liga: AZS UJK Kielce – AZS AWF Biała Podlaska

W drugim meczu rundy rewanżowej I ligi zaliczamy kolejną przegraną. W konfrontacji akademickich drużyn lepsi okazują się kielczanie. TABELA I Liga Mężczyzn Grupa C i 5. pozycja AZS AWF Biała Podlaska.

Po jednobramkowej porażce we własnej hali z liderem, wszyscy kibice AZS Biała Podlaska liczyli na odrobienie strat punktowych i przywiezienie z Kielc 3 punktów. Rozpoczynamy nieźle, wynik otwiera Patryk Niedzielenko i prowadzimy. Do 10. minuty mecz toczy się “bramka za bramkę” z niewielkim wskazaniem na gospodarzy. Jednak od wspomnianej 10. minuty gospodarze odskakują. Wypracowują nawet pięciobramkową przewagę. W końcówce 1. połowy bialskim akademikom udaje się zniwelować stratę do dwóch bramek na 17:15 co daje kibicom nadzieję, że 2. połowa przyniesie zwycięstwo.

Niestety. Gospodarze kontrolują wynik i przez całą drugą część meczu utrzymują 2-3 bramkową przewagę i tak do końca meczu.

Porażka z AZS UJK Kielce sprawia, że spadamy na 5. lokatę a kielczanie wskakują na nasze miejsce. Jeszcze ciągle możemy się pocieszać, że to początek rundy i wszystko może wydarzyć. Jednak do lidera tracimy 9 punktów, przy jednym naszym meczu zaległym.

AZS UJK Kielce – AZS AWF Biała Podlaska 31:28 (17:15).

AZS UJK Kielce: BERNACKI, BOSZCZYK 3, BULSKI 2, BYSIAK, CURYŁO 1, DROZD, FALASA 1, GASIN 11, GOLISZEWSKI 9, JASTRZĄB, PYRKA, SIEDLARZ 2, SORNAT, STĘPNIK 2, SZAFARCZYK, WACEK.

AZS AWF Biała Podlaska: ADAMIUK, DARAFEYEU, KANDORA 1, KOZŁOWSKI, KOZYCZ 3, MAKSYMCZUK 2, MAZUR 3, NIEDZIELENKO 8, NOWICKI 1, OSTROWSKI, SĘTOWSKI, STEFANIEC 6, URBANIAK 3, ZIÓŁKOWSKI 1.

Sędziowie: DĄBROWSKI Kamil – STANIEK Paweł