Piłka ręczna I liga: AZS AWF Biała Podlaska - KPR Legionowo
Fotorelacja piłka ręczna Z Białej Podlaskiej

Piłka ręczna I liga: AZS AWF Biała Podlaska – KPR Legionowo

Fatalna końcówka 1. rundy i fatalny początek 2. rundy naszych szczypiornistów. W obu przypadkach sprawcą drużyna KPR Legionowo. Wrr… 😉

Po przełożonym meczu z 12. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych  z Orlen Wisła II Płock, AZS AWF Biała Podlaska rozpoczął rundę rewanżową od meczu z KPR Legionowo. Smaczków tego meczu było wiele. Pierwszą rundę spotkań zakończyliśmy właśnie porażką z Legionowem, które obecnie zasiada w fotelu lidera I ligi Grupy C. Wszyscy nastawieni na na rewanż i oczywiście wygraną.

Mecz rozpoczyna się jednak tak jakby to goście byli gospodarzami, nasi zawodnicy wyglądają na nieoswojonych z halą. Do 9. minuty przegrywa już 1:4. Jednak po 10 minutach trema przeszła. Rozpoczyna się odrabianie strat. Zdaje się, że nasi zawodnicy wskoczyli na odpowiednie tory i rozpoczyna się punktowanie gości i czekanie aż sekundanci rzucą ręcznik. Na 5. minut przed końcem pierwszej połowy “biało-zieloni” prowadzą 12:6. I tu rozpoczyna się koszmar, goście rozpoczynają dość niespodziewanie odrabianie strat. A ostatnia “wenta” pierwszej połowy to już prawdziwy horror. Po przejęciu piłki gdy wychodzimy z kontrą i powinno być 15:12, tracimy piłkę i to goście cieszą się z rzuconej brami. Wynik po pierwszej połowie 14:13.

Druga połowa to już w zasadzie granie punkt za punkt, z tym, że… od 20. minuty sytuacja zmienia się. Goście w ciągu minuty rzucają 3 bramki i jest 20:23. “10. minut do końca – damy radę” – myślą zapewne kibice. Udaje się, prawie. W 58. minucie jest 25:25. Niestety, nie wychodzimy na prowadzenie a podyktowany w ostaniach sekundach meczu rzut karny dla gości przesądza o naszej porażce. Wynik końcowy 25:26.

Mecz w zasadzie przegrany na własne życzenie. Czarę goryczy dopełniają 4 nierzucone rzuty karne, co prawda jeden odpracowany dobitką, jednak fakt jest faktem. Na szczęście to początek rundy i jeszcze wiele może się zdarzyć. Hoah!

Podczas meczu prowadzona była zbiórka na rzecz Kuby oraz prezentacja koszulek, których licytacja rozpocznie się w poniedziałek. Więcej o sprawie może dowiedzieć się z facebookowego profilu Vschodniej  Husarii

AZS AWF Biała Podlaska – KPR Legionowo 25:26 (14:13).

AZS AWF Biała Podlaska: ADAMIUK, BANAŚ 3, DARAFEYEU, KANDORA 1, KOZŁOWSKI, KOZYCZ 3, ŁAZARCZYK 3, MAZUR, NIEDZIELENKO 1, NOWICKI, OSTROWSKI, STEFANIEC 7, URBANIAK 3, ZIÓŁKOWSKI 4.

KPR Legionowo: BIELAWSKI, CHABIOR 2, CIOK, FĄFARA 5, FILIPOWICZ 1, KASPRZAK 3, KOSTRO 4, LEWANDOWSKI, LIPKA, OLKOWSKI, PODOBAS, PRĄTNICKI 9, SULIŃSKI 1, SZAŁKUCKI, WĘGRZYN, WOŁOWIEC 1.

Sędziowie: LUBECKI Miłosz – PIECZONKA Mateusz

TABELA I Liga Mężczyzn Grupa C

« 1 z 3 »

>>>a naszym facebookowym profilu Bialskie Forum znajdziecie video z 2. połowy.<<<