policja biała podlaska

Pijany woźnica przyjechał do punktu segregacji odpadów komunalnych

Podzielcie się informacją

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 38-letni woźnica, który w takim stanie przyjechał do punktu segregacji odpadów komunalnych. Nie mogąc pozostawić przywiezionych przedmiotów wyrzucił je w rejonie punktu, próbując odjechać. Uniemożliwili mu to mundurowi z janowskiego komisariatu. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Za prowadzenie zaprzęgu konnego w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu lub grzywny.

W minioną sobotę dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące  pijanego woźnicy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna przyjechał zaprzęgiem konnym do punktu odpadów komunalnych, jednak jest pod wyraźnym działaniem alkoholu. Dodatkowo mężczyzna pił alkohol również w obecności zgłaszającego. Kiedy woźnica dowiedział się że z uwagi na stan w jakim się znajduje nie będzie mógł pozostawić przywiezionych przedmiotów, w tym wersalek oraz płyt meblowych, postanowił się ich pozbyć. Wyrzucił je w rejonie budynku gospodarczego, w którym znajduje się punkt.

Na miejsce interwencji skierowano mundurowych z janowskiego komisariatu. Funkcjonariusze zauważyli zaprzęg konny i woźnicę, gdy ten wyjeżdżał z miejsca interwencji. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli. Wówczas potwierdziły się informacje przekazane przez zgłaszającego. Siedzący na wozie mężczyzna był kompletnie pijany. Urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mundurowi ustalili personalia nietrzeźwego woźnicy. Okazało się że jest to 38-letni mieszkaniec gminy Rokitno.

Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony, natomiast zwierzę przekazane zostało trzeźwemu znajomemu 38-latka. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Za prowadzenie zaprzęgu konnego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara aresztu lub grzywny.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Janów Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.