Pijany potrącił pieszą
Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Pijany potrącił pieszą na przejściu dla pieszych

Wczoraj po południu, na oznakowanym przejściu dla pieszych w Białej Podlaskiej kierujący mazdą potrącił 58-latkę. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało niemal 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Piesza doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 18:00 na ul. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mazda, 55-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę. Z relacji zgłaszającego wynikało, że z uwagi na padający deszcz i oślepiające światła nadjeżdżających z przeciwka pojazdów nie zauważył pieszej. 58-latka doznała obrażeń i przewieziona została do szpitala.

Od kierowcy mazdy wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie wykonane przez mundurowych potwierdziło ich przypuszczenia. Urządzenie wykazało niemal 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Piesi, to „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. W trakcie zdarzenia drogowego nie chronią ich pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Pamiętajmy, ze kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.